LENTE NIKON OBJ 24-120MM F/4G

Garancia: 12 muaj
114.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

LENTE NIKON OBJ 24-120MM F/4G
Marka Nikon

Detaje

Fuqi superiore në përmasa kompakte

NIKKOR 24-120mm f / 4G është lente standarde e përsosur e formatit FX për peizazhe, portrete, dasma dhe objekte në largësi pasi ofron një hapje maksimale dhe të qëndrueshme të lentes për të ruajtur cilësimet përgjatë të gjithë intervalit të zmadhimit dhe stabilizimin e imazhit VR II për shkrepje të qarta.

Një pajisje, shumë vlera

Lentja me zmadhim Nikon 24-120mm mbulon fotot me kënde të gjera e deri te shkrepjet nga afër dhe ju lejon të shprehni kreativitetin tuaj në çdo kohë. Në sajë të stabilizuesit të integruar VR, çdo e shkrepje është kristal e qartë, nuk ka turbullira, ndërsa përmasa e vogël e lentes e bën atë një zgjedhje ideale.

Hapje fikse e lentes për shkrepje me dritë

Lentja Nikon 24-120mm ka një diafragmë fikse f/4. Ky funksion ju lejon të keni të njëjtën hapje përgjatë tërë gjatësisë fokale. Kështu, do përfitoni foto të ndritshme edhe në kushte të ulëta ndriçimi, duke siguruar stabilitet të madh në çdo shkrepje.

Një lente për aparatin tuaj Full Frame

Lloji i kamerës përcakton llojin e lentes që ju zgjidhni, si dhe këndin në të cilin drita bie në sensor. Nikon 24-120mm është i pajtueshëm me kamerat e tipit Nikon FX që kanë një sensor me madhësi të njëjtë si korniza analoge e filmit dhe prodhojnë imazhe me qartësi të lartë pa shtrembërime.

VRII për imazhe të pastra

Në sajë të gjeneratës së dytë Vibration Reduction System (VRII), çdo shkrepje është kristal e qartë pa turbullira.

7 lente në 1

Tipari më i fuqishëm i një lente zmadhimi është se ajo përfshin më shumë se një lente. Nikon 24-120mm përfshin 7 lente të ndryshme, 24,28,35,50,70,85 dhe 120mm dhe ju lejon të shkrepni fotografi nga peisazhet magjepsëse deri në portretet mbresëlënëse. Zgjidhni gjatësinë fokale që ju duhet dhe filloni të krijoni.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun AC1994
Marka NIKON
Perdorimi Lente
Sistemi qe lidhet JO
Ngjyra E zeze
Funksionet shtese JO
Heart rate JO
Garancia normale 12
Ean Code 18208021932
Te tjera N/A

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni