Sale CANON EOS 6D WG+EF24-105IS

CANON EOS 6D WG+EF24-105IS

Garancia: 12 muaj

Cmimi i rregullt: 249.990 Lekë

Çmimi special 239.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

CANON EOS 6D WG+EF24-105IS
Marka Canon

Detaje

Sensori CMOS 20.2 MP

Në zemër të EOS 6D ndodhet një sensor CMOS 20.2 MP dhe një procesor i fuqishëm imazhesh DIGIC 5+. Këto së bashku japin imazhe që janë të mbushura me detaje dhe qartësi.

Avantazhi i kornizës së plotë

Shijoni aksesin në lentet EF me kënd të gjerë dhe zbuloni qasje të reja për peizazhet, ambjentet e brendshme dhe fotografitë në rrugë. Kontrolli shtesë mbi thellësinë e fushës i siguruar nga sensori i plotë i kornizës është i përsosur për të shtuar ndikim në portretet tuaja.

Dizenjuar për të udhëtuar

Është i lehtë mjaftueshëm për ta marr kudo me vete dhe mjaft i fortë për t'i bërë ballë rreziqeve të udhëtimeve. Kontrollet e thjeshta dhe dizajni intuitiv e bëjnë EOS 6D të shpejtë dhe të lehtë për t'u përdorur.

Performancë e fuqishme në ndriçim të ulët

Kur nivelet e dritës dobësohen, EOS 6D vazhdon të japë rezultate të shkëlqyera. Ndjeshmëria ISO shtrihet nga ISO 100 deri në ISO 25,600 dhe sistemin autofokus me 11 pika. Parametra këto të ndjeshëm mjaftueshëm për të vepruar nën dritën e hënës.

Kompozoni fotot me lehtësi

Punoni në mënyrë intuitive me treguesin e plotë të kuadrit të EOS 6D. Një ekran LCD Clear View II 1,040,000 pikash 7,6 cm (3,0 ") e bën të mundur kapjen Live View të fotografive të gjalla dhe videove Full HD.

GPS gjurmon çdo lëvizje tuaj

GPS-ja e ndërtuar përcakton vendndodhjen tuaj të saktë dhe shton si ‘tag’ informacionin e vendodhjes per çdo imazh. Në regjimin GPS Logger regjistron rrugën tuaj ndërkohë që ju lëvizni, madje edhe kur aparati është i fikur.

Lidhje Wi-Fi

Shkrepni foto nga vendodhje alternative. Lidhuni dhe kontrolloni Canon EOS 6D duke përdorur PC, Mac apo smartphone-in tuaj. Imazhet mund të transferohen në mënyrë wireless dhe të ndahen me familjen dhe miqtë.

Video Full HD

Xhironi videot Full-HD në rezolucion 1080p, duke përfituar nga lentet e hapjes së shpejtë dhe kontrollin e plotë manual për të arritur efektet kinematike.

Ofron zmadhim të cilësisë së lartë

Lentja EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM është një opsion fantastik për kamerat me kornizë të plotë. Është ideale për fotografimin e portreteve dhe peizazheve si dhe kur doni të udhëtoni me një lente universale pa u ngarkuar. Optika me cilësi të lartë siguron imazhe të shkëlqyeshme në të gjithë kornizën.

Fokus i shpejtë dhe i saktë

Kur regjistroni video, fokusimi i STM jep pamje dhe ndjesi profesionale. Kur fotografoni, fokusi është i shpejtë dhe i saktë, kështu që gjithmonë do të kapni atë moment të veçantë që keni dëshiruar gjithmonë.

Dizajni portativ i përshtatshëm për ta marr me vete

Pesha 525g e lentes EF 24-105mm f / 3.5-5.6 IS STM është perfekte për të ju shoqëruar në udhëtime. Zmadhimi fleksibël e saj ju lejon të filmoni një gamë të gjerë subjektesh pa pasur nevojë të ndryshoni lente.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun AF1416
Sensori CMOS
Rezolucioni (pixel) 20.2 MP
Regjistrimi Video (pixel) 1920x1080 30fps
Formati i regjistrimit JPEG, RAW ,MOV, MPEG-4, AVCHD
Lentet 24 - 105 mm
Stabilizimi i figures PO
Zmadhimi Optik Ne varesi te objektivit
Zmadhimi Dixhital 10x
Fokusimi Auto fokus / manual
Numri i zonave te fokusimit 11
Distanca minimale/maksimale e fokusit (cm) 45.11 cm
Ndjeshmeria ISO 100 - 25600
Rregullimi i kohes se shkrepjes PO
Blici No
Madhesia e ekranit 3 Inch
Rezolucioni i ekranit (pixel) 1.040.000
USB PO
AV PO
HDMI PO
Wireless PO
Geo-Tag GPS PO
Memorja e regjistrimit SD / SDHC / SDXC
Memorja e perfshire JO
Bateria Lithium-Ion LP-E6
Pesha (g) 760
Permasat (Gj x L x Th) (mm) 14.5 x 11.2 x 7.1
Ngjyra E zeze
Garancia normale 12
Marka CANON
Ean Code 7900000177197

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni