DSLR CANON EOS 800D + 18-55 MM

Garancia: 12 muaj
129.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

DSLR CANON EOS 800D + 18-55 MM
Marka Canon

Detaje

 

Mësoni të shkrepni fotot më të mira me ekranin e ri Guided Display

Kalimi nga modaliteti auto në modalitetin manual është i thjeshtë me ekranin e ri që do t'ju ndihmojë të mësoni për të shkrepur fotografi më të mira. Nga fotot e portreteve me një sfond të mjergulluar e deri te fotografimi i ujëvarave që rrjedhin, mund të zgjidhni thjeshtë efektin që dëshironi.

Më shumë detaje në çdo shkrepje

Cilësi e pabesueshme e imazhit në të gjitha situatat falë një sensori të madh CMOS 24,2 MP dhe procesorit DIGIC 7. Kjo do të thotë detaje më të mira, imazhe të mprehta dhe të pastra.

Përcaktoni fokusimin

Fokusi automatik i kryqëzuar prej 45 pikash do t'ju lejojë të përcaktoni subjektin e saktë në të cilin fokusoheni, pavarësisht nëse jeni duke fotografuar një moment në lëvizje ose një lule të vogël në kopësht, fokusi automatik do t'ju ndihmojë të arrini rezultate të jashtëzakonshme.

Video super të qëndrueshme

Nëse është skenë sportive ose skenë me diell në plazh, auto fokusimi Dual Pixel CMOS ndjek gjurmët e subjektit ndërkohë që ai lëviz, ndërsa stabilizuesi i imazhit do të pengojë dridhjen e kamerës gjatë filmimeve me dorë.

Shkrepni imazhe të bukura edhe në ndriçim të ulët

Përfitoni imazhe të detajuara dhe të mprehta gjatë natës me EOS 800D në sajë të fokusimit automatik inteligjent dhe ISO 100-25600 që zgjerohet deri në 51.200.

Kapni momentin e përkryer

Fotografoni imazhe të shumëfishta me shpejtësi të vazhdueshme xhirimi me 6 kuadro për sekondë, duke ju lejuar të ngrini veprimin për të kapur shprehjen e përsosur.

Xhironi nga të gjitha këndet

Monitori LCD me prekje ju lejon të përkulni ekranin 180°. Jashtëzakonisht i përshtatshëm kur rregjistroni mbi turma të mëdha njerëzish ose nga kënde të ngushta.

Aplikacioni Camera Connect

Camera Connect është aplikacioni që mund të përdorni kur doni të bëni xhirime wireless dhe për të transferuar fotot direkt në pajisjen tuaj mobile.

Efekti zoom me cilësi të lartë

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II është një lente zmadhimi standard me cilësi të lartë e cila është shumë e përshtashme për fotografët që preferojnë të udhëtojnë. Gjatësia fokale prej 29-88mm në formatin 35mm ofron shtrirje të gjerë zoom-i të lentes. Për fotografim të afërt, distanca e punës është vetëm 0.25m (25cm) gjatë gjithë intervalit të zmadhimit.

Stabilizuesi i imazhit

Për të minimizuar rrezikun e paqartësisë së imazhit, EF-S 18-55mm f / 3.5-5.6 IS II përfshin teknologjinë Image Stabilizer të Canon. Kjo i lejon fotografët të fotografojnë imazhe jo të turbullta, ideale për të shkrepur në ndriçim të ulët.

Lente asferike me veshje Super Spectra

Përveç sigurimit të balancës së ngjyrave dhe imazheve të mprehta me kontrast të lartë, veshja Super Spectra lufton dritë-hijet duke thithur reflektimin e dritës. Kjo lente asferike siguron imazhe të mprehta me kontrast të lartë.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun AF1417
Sensori CMOS
Rezolucioni (pixel) 24.2 MP
Regjistrimi Video (pixel) 1920 x 1080
Formati i regjistrimit JPEG, RAW
Lentet 18 - 55 mm
Stabilizimi i figures No
Zmadhimi Optik 10x
Zmadhimi Dixhital No
Fokusimi TTL-CT-SIR
Numri i zonave te fokusimit 45
Distanca minimale/maksimale e fokusit (cm) Ne varesi te objektivit
Ndjeshmeria ISO 100 - 25600
Rregullimi i kohes se shkrepjes PO
Blici PO
Madhesia e ekranit 3 Inch
Rezolucioni i ekranit (pixel) 1.040.000
USB PO
AV JO
HDMI PO
Wireless JO
Geo-Tag GPS JO
Memorja e regjistrimit SD / SDHC / SDXC
Memorja e perfshire JO
Bateria Lithium-Ion LP-E17
Pesha (g) 532
Permasat (Gj x L x Th) (mm) 131 x 99.9 x 76.2
Ngjyra E zeze
Garancia normale 12
Marka CANON
Ean Code 4549292083736

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni