Sale DSLR CANON EOS80D + EF18-135

DSLR CANON EOS80D + EF18-135

Garancia: 12 muaj

Cmimi i rregullt: 164.990 Lekë

Çmimi special 149.990 Lekë

Disponueshmëria: Në gjendje

Breve descrizione

DSLR CANON EOS80D + EF18-135
Marka Canon

Anëtarësohu

Nuk mund të perfitohen pikë nga produktet në ofertë!

Përllogaritë këstin

Lekë
Sa muaj

 

Lekë/Muaj
Vizitoni një prej dyqaneve tona për të përftuar këstin!

Detaje


Eksploroni fusha të reja të fotografisë

Kapni me lehtësi skenat e shpejta në lëvizje falë sistemit AF me rendiment të lartë, shpejtësi maksimale të regjistrimit të vazhdueshëm 7 fps dhe kontrolle të personalizuara.

Sistemi AF me 45 pika të kryqëzuara

Regjistroni skenat e aksionit në sporte në fragmente sekondash me imazhe super të qarta edhe nën projektorët e dritave, falë një sistemi të saktë të fokusit automatik që funksionon edhe në kushte të vështira të ndriçimit me deri në -3EV.

Sistemi i fokusit automatik me 45 pika të kryqëzuara ju jep lirinë të zgjidhni një pikë ose një zonë fokusi që i përshtatet kompozimit tuaj dhe ofron një preçizion dhe kontroll të madh për rezultate mahnitëse pavarësisht se ku ndodhet subjekti juaj.

Kontrolle të personalizuara

Shijoni kontrollin dhe fleksibilitetin e një aparati EOS falë kontrolleve të personalizuara, ekranit LCD dhe ekranit Live View që ju lejon të rishikoni me lehtësi parametrat dhe ta përshtatni me shpejtësi kamerën sipas nevojave tuaja.

Cilësi mahnitëse e fotografive dhe videove

EOS 80D ju ofron imazhe mahnitëse, në një gamë të gjerë të kushteve të ndriçimit. Imazhet janë plot detaje dhe ngjyra falë sensorit APS-C CMOS 24,2 MP dhe procesorit DIGIC 6.

Sensori i matjes RGB+IR 7560 piksel

Shijoni ekspozimin uniform dhe të saktë në një shumëllojshmëri situatash, falë sensorit të matjes RGB+IR 7560 piksel, i cili identifikon si rrezet infra të kuqe, ashtu edhe dritën e dukshme.

Fotografi natyrale në ndriçim të ulët

Nxirrni fotografi natyrale kur nivelet e dritës ulen falë një diapazoni të madh të ndjeshmërisë së ISO-s me inteval ISO 100-16.000 (e zgjerueshme në ISO 25 600), gjë që e zvogëlon nevojën për një blic dhe rrit shpejtësinë e shkrepjeve.

Kuadruesi inteligjent

Shikoni gjithçka deri në skajet e kuadrit duke përdorur Kuadruesin Inteligjent me një mbulim afro 100% të kuadrit. Xhironi me 3 kuadro/sek në një modalitet të vazhdueshëm dhe të qetë regjistrimi.

Ekrani LCD

Eksploroni këndet krijuese të shkrepjeve dhe shijoni kontrollin intuitiv në ekranin me prekje Clear View LCD II 7,7 cm me kënd të ndryshueshëm. Kompozoni dhe regjistroni skenat nga një këndvështrim tjetër falë regjistrimit të vazhdueshëm Live View, duke përdorur Dual Pixel CMOS AF me 5 kuadro/sek.

E përsosur për video krijuese

Krijoni video profesionale me fokusim automatik të CMOS me pikselë të dyfishtë, i cili ju ofron një gjurmim të saktë të fokusit.

Një tingull me cilësi profesionale

Shijoni kontrollin e plotë mbi nivelet e audios nëpërmjet menusë së kamerës dhe regjistroni tinguj me cilësi profesionale.

Kontroll dhe shpërndarje wireless

Regjistroni fotografi dhe video nga një pajisje inteligjente në kohë reale dhe kontrolloni parametrat. Përdorni aplikacionin falas Canon Camera Connect për të transferuar me shpejtësi videot MP4 dhe JPEG tek pajisjet inteligjente të përputhshme për shpërndarje të lehtë kur jeni në lëvizje.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun AF1427
Sensori CMOS
Rezolucioni (pixel) 24.2 MP
Regjistrimi Video (pixel) 1920 x 1080
Formati i regjistrimit JPEG, RAW, MOV
Lentet Canon Zoom Lens 18-135mm
Stabilizimi i figures PO
Zmadhimi Optik No
Zmadhimi Dixhital No
Fokusimi Auto fokus / manual
Numri i zonave te fokusimit 45
Distanca minimale/maksimale e fokusit (cm) No
Ndjeshmeria ISO 100 - 25600
Rregullimi i kohes se shkrepjes PO
Blici PO
Madhesia e ekranit 3 Inch
Rezolucioni i ekranit (pixel) 1.040.000
USB PO
AV No
HDMI PO (Tipi C)
Wireless PO
Geo-Tag GPS JO
Memorja e regjistrimit SD / SDHC / SDXC
Memorja e perfshire JO
Bateria Li-ion LP-E6N
Pesha (g) 650
Permasat (Gj x L x Th) (mm) 139 x 105.2 x 78.5
Ngjyra E zeze
Garancia normale 12
Marka CANON
Ean Code 7900000184539

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni