Sale FULLFRAME NIKON D750 + 24-120

FULLFRAME NIKON D750 + 24-120

Garancia: 12 muaj

Cmimi i rregullt: 349.990 Lekë

Çmimi special 289.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

FULLFRAME NIKON D750 + 24-120
Marka Nikon

Detaje

 

Stimuloni dëshirat tuaja krijuese

D750 ka një veçori ndryshe nga DSLR-të e tjera me të njëjtën madhësi. Përdor të njëjtin fokus automatik dhe teknologji matëse si Nikon D4S. Sistemi i fuqishëm AF me 51 pika dhe me 15 sensorë të kryqëzuar. Është i shpejtë pasi xhiron deri në 6.5 fps me rezolucion të plotë dhe i gjithanshëm pasi ofron formate të shumëfishta. Hapni mundësi të reja kompozuese me ekranin e tij LCD me madhësi 3.2”, ose përdorni një smartphone apo tablet të pajtueshme si një monitor i jashtëm për shikimin live të shkrepjeve.

Çojeni pasionin tuaj në një niveli tjetër

Nikon D750 arrin një nivel konkurues të cilësisë së imazhit. Sensori i ri i imazhit 24.3MP FX-format CMOS është i pajisur me përpunuesin e imazhit EXPEED 4 për kuadrime të shpejta, zhurmë të ulët, video Full HD. Ky aparat i përputhshëm me një gamë të gjerë të lenteve NIKKOR me format të plotë ose DX, është në gjendje të rikrijojë çdo moment të jetës tuaj.

Xhironi kinematikisht

Nikon D750 është i përshtatshëm për regjistrimin e momenteve të përditshme të jetës ashtu siç është për filmat dhe videografinë. Kontrolloni manualisht ISO, shpejtësinë e shkrepjes dhe hapjen e lenteve gjatë regjistrimit. Përdorni Highlight Display për të konfirmuar ekspozimin, aplikoni Flat Picture Control për një klasifikim më të lehtë të ngjyrave.

Qëndroni të lidhur nëpërmjet WiFi

Shpërndarja dhe transferimi i fotove tuaja të preferuara është e shpejtë, e lehtë dhe argëtuese. Lidheni Nikon D750 me një smartphone ose tablet, shfletoni kartën e memories të kamerës, shkarkoni të fotot e preferuara dhe pastaj shpërndajini në rrjetet tuaja të preferuara. Ju gjithashtu mund të përdorni pajisjen tuaj smart si një monitor dhe kontrollor në distancë për Nikon D750. Për shpërndarje më të shpejta wireless, transferoni imazhe nëpërmjet FTP duke përdorur Njësinë e Komunikimit WT-5A

Shkrepni nga kënde të ndryshme

Nikon D750 përmban një ekran LCD prej 3,2" që mund të përkulet. Përdoreni atë për të xhiruar nga kënde të larta dhe të ulëta, për të zgjedhur ekuilibrin e ngjyrave gjatë regjistrimit. Shfaqni ose ndryshoni cilësimet shpejtë nga menutë e fotove dhe videove. Përputhni pamjen tuaj dhe vizionin tuaj në kuadrin optik me 100% mbulim, i cili ka një ekran EL të ndritshëm dhe të qartë.

Dizajn kompakt

Nikon, D750 përdor një dizajn kompakt, është i lehtë dhe i hollë. Pjesa e përparme është ndërtuar nga material termoplastik i përforcuar me fibra karboni, ndërsa mbulesat e pasme dhe të sipërme janë ndërtuar nga magnezi, për një kombinim të ekuilibruar të fortësisë. Ky dizajn i hollë dhe struktura ergonomike mundëson përdorim të rehatshëm. Dhe me EXPEED 4, mund të vazhdoni shkrepjet deri në 1,230 fotografi dhe deri në 55 minuta kohë regjistrimi video.

Lente kompakte edhe e fuqishme. Zmadhim 5x me një hapje fikse f / 4

AF-S NIKKOR 24-120mm f / 4G ED VR është lente perfekte me zoom standard e formatit FX për peizazhe, portrete, dasma dhe objekte të largëta. Ofron një hapje maksimale dhe të qëndrueshme për të ruajtur cilësimet e ekspozimit përgjatë gjithë intervalit të zmadhimit dhe stabilizimit të imazhit VR II për të mbajtur të qëndrueshme shkrepjet tuaja kur mbani aparatin në dorë.

Performancë e jashtëzakonshme në çdo mjedis

AF-S NIKKOR 24-120mm f / 4G ED VR është një lente e avancuar për kamera të përparuara D-SLR. Ai mbulon shumë nga teknologjitë më të fundit të lenteve të Nikon: stabilizimi i imazhit VR II (Vibration Reduction), motorin ekskluziv të Nikon-it Silent Wave Motor (SWM), 2 Extra-Low Dispersion (ED), Nano Crystal Coat (N), Super Integrated Coating (SIC) etj., për performancë të qëndrueshme dhe të jashtëzakonshme në studio ose në terren.

Reduktimi i dridhjeve

Mësoni më shumë rreth stabilizimit të imazhit VR të Nikon, i cili siguron imazhe dhe video akoma më të mprehta kur regjistroni duke e mbajtur aparatin në dorë.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun AF1414
Sensori CMOS
Rezolucioni (pixel) 24.3 MP
Regjistrimi Video (pixel) 1920 x 1080
Formati i regjistrimit JPEG / AVCH / MPEG-4 / RAW
Lentet NIKKOR 24-120mm
Stabilizimi i figures PO
Zmadhimi Optik Ne varesi te objektivit
Zmadhimi Dixhital JO
Fokusimi Auto fokus / manual
Numri i zonave te fokusimit 51
Distanca minimale/maksimale e fokusit (cm) JO
Ndjeshmeria ISO 100 - 12800
Rregullimi i kohes se shkrepjes PO
Blici PO
Madhesia e ekranit 3.2 Inch
Rezolucioni i ekranit (pixel) 1229000
USB PO
AV JO
HDMI Mini HDMI
Wireless PO
Geo-Tag GPS JO
Memorja e regjistrimit SD / SDHC / SDXC
Memorja e perfshire JO
Bateria Lithium-Ion EN-EL15
Pesha (g) 750
Permasat (Gj x L x Th) (mm) 140.5 x 113 x 78
Ngjyra E zeze
Garancia normale 12
Marka NIKON
Ean Code 7900000175872

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni