KAMERA 4K SONY FDRAX33B

Garancia: 12 muaj
92.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

KAMERA 4K SONY FDRAX33B
Marka Sony

Detaje

Lente ZEISS Vario-Sonnar T

Kjo lente me kënd të gjerë 29.8 mm ZEISS me zmadhim optik 10x nuk është vetëm ideale për kapjen e peizazheve të mëdha mes një sërë skenash të tjera, por eshtë e përshtatur në mënyrë specifike për video 4K.


Cilësi imazhi 4K

Xhironi videot 4K që përmbajnë rreth katër herë më shumë detaje se filmimet Full HD dhe kapni më shumë cilësi të pabesueshme duke sjellë imazhet në jetë.

Dizajn kompakt

FDR-AX33 është mbi 30% më e vogël dhe mbi 20% më e lehtë se modeli FDR-AX100, duke e bërë videokamerën më të lehtë në përdorim 4K,në treg.

Stabilizimi i imazhit

Balanced Optical SteadyShot mundëson regjistrime të qarta, madje edhe kur rrethanat e regjistrimit janë të paqëndrueshme.

Funksioni Trimming Playback

Ju mund të zgjidhni një pjesë specifike të figurës dhe ta luani atë në Full HD, në sajë të rezolucionit të lartë 4K. Gjithashtu, mund të ndryshoni madhësinë e figurës me butonin zoom ose ikonën në ekran.

Funksioni Highlight Movie Maker

Një funksion i gjithanshëm për të përmirësuar përpunimin e filmave, Highlight Movie Maker ofron disa funksione që ju kursejnë kohë.

Procesori imazhit BIONZ X

Procesori i avancuar i imazhit BIONZ X ndihmon në arritjen e cilësisë më të lartë të imazhit nëpërmjet aftësisë se tij të shpejtë përpunuese.

Imazh i mrekullueshëm edhe natën

Ky funksion përdor dritën infra të kuqe për të xhiruar edhe në errësirë të plotë. Duke përdorur NIGHTSHOT, prindërit mund të kapin lehtësisht fytyrat fëmijëve gjatë gjumit.

Face Detection dhe Smile Shutter

Përdorni Face Detection për të optimizuar fokusin, ekspozimin dhe ngjyrën për njerëzit që janë subjekti më i rëndësishëm i një fotoje. Ju mund t'i jepni përparësi fytyrës së një personi duke prekur në ekranin LCD. Dhe me Smile Shutter, kamera FDR-AX33 gjithashtu mund të kapi automatikisht imazhe edhe buzëqeshje të mëdha, madje edhe gjatë regjistrimit të filmave.

Regjistrimi i dyfishtë

Regjistroni dy video në të njëjtën kohë. Një në formatin me cilësi maksimale XAVC S ose AVCHD dhe një tjetër në format MP4. Në këtë mënyrë ju keni një skedar të vogël të gatshëm për shpërndarje të menjëhershme, plus një skedar profesional për përpunim të mëtejshëm.

Mikrofon 5.1 ch

Regjistroni me tinguj të qartë që kapin saktësisht atmosferën e skenës dhe shijoni riprodhimin e zërit në sistemin tuaj Home Cinema.

Zvogëlimi automatik i zhurmës

Duke përdorur një algoritëm të avancuar të analizës së zërit, kjo veçori eliminon zhurmën e erës.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun KM0700
Memorja JO
Sensori Exmor R CMOS
Lentet ZEISS Vario-Sonnar
Rezolucioni foto 20.6 MP
Rezolucioni video 4K/30p
Procesori i figures BIONZ X
Ekrani LCD 3 Inch
Rezolucioni i ekranit (pixel) 921,600
Shpejtesia e regjistrimit (imazhe/sek) No
Formati i regjistrimit AVCHD / MPEG4
Cilesia e regjistrimit 4K
Zmadhimi optik 10x
Zmadhimi dixhital 120x
Stabilizimi i imazhit Balanced Optical Steady Shot
Sistem Geo-Tag (GPS) JO
HDMI PO
AV No
USB PO
Ngjyra E zeze
Garancia normale 12
Marka SONY
Ean Code 7900000187660

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni