Sale APPLE MACBOOK AIR 13'' 2017

APPLE MACBOOK AIR 13'' 2017

Garancia: 12 muaj

Cmimi i rregullt: 149.990 Lekë

Çmimi special 129.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

APPLE MACBOOK AIR 13'' 2017
Marka Apple

Detaje

Performancë e lartë

Me memorien RAM 8GB DDR3, ju mund të punoni projekte, të shikoni filma dhe të lundroni pa asnjë pengesë në internet. Ruani deri në 128 GB materiale të ndryshme në diskun SSD. Punon qetësisht duke hapur aplikacionet dhe programet shumë shpejt ndërkohë që temperatura e sistemit qëndron e ulët.

Peshë e lehtë

Pesha jashtëzakonisht e lehtë prej 1.35 kg ju jep mundësi të shijoni jetën e përditshme pasi mund ta transportoni lehtë laptopin MacBook Air për të punuar kudo.

Jetëgjatësia e baterisë

Ju mund të punoni që nga mëngjesi deri sa ktheheni në shtëpi, pa nevojën për të karikuar MacBook Air tuaj. Me 12 orë funksionim të pandërprerë dhe kohën standby prej 30 ditësh, ju do të keni kohën e mjaftueshme për të përfunduar punët tuaja.

Vetëm 1.7 centimetër trashësi

Nuk bën diferencë nëse jeni duke mbajtur një bllok shënimesh apo Mac Book Air pasi trashësia është e njëjtë. Dizajni jashtëzakonisht i hollë prej 1.7 cm është mbresëlënës dhe e bën MacBook Air shumë të lehtë për t'u mbajtur.

Lidheni me ekrane më të mëdha dhe pajisje të tjera

Doni të shikoni një film por ekrani i MacBook Air nuk është i mjaftueshem për ju? Atëherë mund ta lidhni përmes portës Mini Display me televizorët e mëdhenj në shtëpinë tuaj.

Lidhni pajisje periferike si monitorët apo printerat dhe shikoni sa shpejt do të transferohen të dhënat tuaja. Thunderbolt 2.0 është katër herë më i shpejtë sesa USB 3.0.

Sistem operimi multifunksional

Multitasking me shumë dritare është bërë tashmë një çështje e thjeshtë ndërsa aplikacionet si Safari, Mail, Maps përditësohen më shpejt. Tastiera ka ndriçim LED për të punuar edhe në errësirë.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun LP1324
Marka APPLE
Procesori INTEL CORE - I5 (GEN 5)
RAM 8 GB
SSD 128 GB
HDD JO
Disku Optik JO
Madhesia ekranit [inch] 13.3
Rezolucioni [pixel] 1440 x 900
Definicioni Full HD
Paneli LED
Ekran me prekje JO
Lidhjet Wi-FI / Bluetooth
Portat USB
Karta Grafike INTEL HD Graphic
Mikrofon i integruar PO
Webcamera PO
Ngjyra Gri
Sistemi Operativ Mac OS
Modeli i procesorit Intel Core i5-5350U (up to 2.9 GHz, 3MB)
Modeli i kartes grafike INTEL
Garancia normale 12
Ean Code 190198462985
Garanci Shtese N/A

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni