APPLE MACBOOK PRO 13" TOUCH BA

Garancia: 12 muaj
329.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

APPLE MACBOOK PRO 13" TOUCH BA
Marka Apple

Detaje

Ekrani Retina

Ekrani Retina është ekrani më i mirë për laptopët MacBook. Me ndriçimin e pasëm LED dhe raportin e lartë të kontrastit prej 67%, ju përfitoni ngjyra të zeza më të thella dhe ngjyra të bardha në të ndritshme. Për më tepër ekrani Retina shfaq 25% më shumë ngjyra sesa sRGB, kështu mund të shikoni ngjyra më reale.

Tastiera dhe touchpad-i të ridizenjuara

Provoni eksperiencën unike e të punuarit më MacBook Pro. Tastiera është ridizenjuar për të përfshirë mekanizma të rinj që përmirësojnë kohën e reagimit. Përsa i përket TouchPad-it është dyfishuar cilësia duke ju dhënë aftësinë për të lëvizur me shpejtësinë dhe mënyrën që dëshironi.

Jetëgjatësia e baterisë

Bateria ka një kohëzgjatje prej 10 orësh performancë pa ndërprerje. Kështu nëse doni të mbani nën kontroll blogjet tuaja, të luani lojëra, të editoni foto apo të punoni në çfarëdo lloj programi kërkues, keni plot 10 orë kohë për ta bërë pa asnjë ndryshim në performancë.

Kamera HD

Kamera e integruar FaceTime HD ju vendos në kontakt direkt me njerëzit tuaj të dashur ose bashkëpunëtorët nga mjediset e punës. Cilësia e zërit dhe imazhit ju bën të ndiheni sikur jeni pranë tyre.

Performancë e lartë

Ruani programet, aplikacionet, fotot dhe projektet tuaja më të rëndësishme në diskun SSD 512GB i cili ofron siguri më të lartë për të dhënat tuaja. I kombinuar me RAM-in DDR3 prej 8GB mund të hapni njëkohëshisht disa aplikacione dhe programe pa asnjë ngadalësim.

Peshë e lehtë

MacBook-u peshon vetëm 1.37kg duke e bërë shumë të lehtë transportimin e tij në çantën tuaj kur udhëtoni ose kur punoni në lëvizje.

Porta më të fuqishme

Apple MacBook Pro ka dy porta Thunderbolt 3 të cilat janë të përputhshme me portat USB-C. Kjo i bën të përshtatshme jo vetëm për të karikuar pajisjen tuaj, por edhe për të karikuar pajisje të tjera. Shpejtësia e transferimit të të dhënave arrin deri në 40Gbps, ndërsa laptopi përmes tyre, mbështet deri në dy ekrane 5K.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun LP1315
Marka APPLE
Procesori INTEL CORE - I5 (GEN 7)
RAM 8 GB
SSD 512 GB
HDD JO
Disku Optik JO
Madhesia ekranit [inch] 13.3
Rezolucioni [pixel] 2560 x 1600
Definicioni QHD
Paneli LED
Ekran me prekje JO
Lidhjet Wi-FI / Bluetooth
Portat USB
Karta Grafike INTEL IRIS PLUS GRAPHICS
Mikrofon i integruar PO
Webcamera PO
Ngjyra SILVER
Sistemi Operativ Mac OS
Modeli i procesorit Intel Core i5-7267U (3.1GHz, 4MB)
Modeli i kartes grafike INTEL
Garancia normale 12
Ean Code 190198396112
Garanci Shtese N/A

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni