LENOVO NB LEGION Y920-17IKB

Garancia: 24 muaj
379.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

LENOVO NB LEGION Y920-17IKB
Marka Lenovo

Detaje

Grafikat në një nivel tjetër

Karta grafike NVIDIA GEFORCE GTX-1070 8GB dhe RAM 16GB paraqesin një hap të madh në teknologjinë grafike, duke i dhënë laptopit fuqinë që të shfaqi çdo detaj të lojrave tuaja të preferuara në parametra shumë të larta frames per second (FPS). Ndërkohë Y920's OneKey Turbo ju jep lirinë për të rritur performancën grafike vetëm me një lëvizje çelësi. Ne ju kemi dhënë mundësinë që të mund të luani me shpejtësi të lartë.

Fuqi e lartë e proçesimit

Falë procesorit Intel Core i7 dhe butonit OneKey Turbo të Lenovo, ju mund të rrisni fuqinë e të dyjave CPU dhe GPU vetëm me prekjen e një butoni, duke ju dhënë fuqinë për të shkuar në një nivel tjetër.

VR Ready

Me grafikë ultra të fuqishme, Lenovo Legion Y920 ju lejon të futeni në realitetin virtual me VR HMD Strap me kufje dhe të shijoni lojën tuaj të preferuar, të shikoni një film VR ose thjesht të kaloni kohë me miqtë. Me VR-ready, Y920 mund të ofrojë një përvojë vërtet virtuale.

Tastierë me ndriçim RGB

Laptopi Lenovo Legion Y920 vjen me një tastierë me ndriçim RGB e cila ka një kohë reagimi prej 1ms. Tastiera vjen me efekte ndriçimi të përshtatshëm për çdo tast individual për kontroll të paparë të ndriçimit. Për më tepër, tastiera e laptopit Lenovo Legion Y920 krijon efekte drite, të tilla që ndriçojnë çdo ambient ku ju vendosni të luani.

Ruajtje super e shpejtë

Laptopi Lenovo Legion Y920 vjen i pajisur me disa nga PCIe SSD-të më të shpejta në treg. I dizenjuar për performancë dhe shpejtësi, Y920 ngarkon lojërat më shpejt, rrit shpejtësinë e transferimit të të dhënave dhe ndez kompjuterin tuaj më shpejt.

Tinguj impresionues

Shijoni basin dhe tingullin e qartë kur shikoni filma, me subwoofer-in 3W Bass Y920 dhe altoparlantët 2 x 2W JBL. Me Dolby Home Theatre gjallëroni me të vërtetë argëtimin tuaj.

Qendra e argëtimit Lenovo

E disponueshme përmes Lenovo App Explorer, Lenovo Hub Entertainment ofron mijëra lojra, nga lojrat më të njohura të mundshme.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun LP1327
Marka LENOVO
Procesori INTEL CORE - I7 (GEN 7)
RAM 16 GB
SSD 128 GB
HDD 1 TB
Disku Optik DVD + / -RW
Madhesia ekranit [inch] 17.3
Rezolucioni [pixel] 1920 x 1080
Definicioni Full HD
Paneli LED
Ekran me prekje JO
Lidhjet Wi-Fi 802.11b/g/n
Portat USB
Karta Grafike NVIDIA GeForce GTX1070 8GB
Mikrofon i integruar PO
Webcamera PO
Ngjyra E zeze
Sistemi Operativ Windows 10
Modeli i procesorit Intel Core I7-7700HQ (2.5GHz, 6MB)
Modeli i kartes grafike NVIDIA
Garancia normale 24
Ean Code SAAD1241
Garanci Shtese N/A

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni