Sale DEPILATOR PHILIPS IP BRI953/00

DEPILATOR PHILIPS IP BRI953/00

Garancia: 24 muaj

Cmimi i rregullt: 71.990 Lekë

Çmimi special 64.490 Lekë

Disponueshmëria: Në gjendje

Breve descrizione

DEPILATOR PHILIPS IP BRI953/00
Marka Philips

Anëtarësohu

Nuk mund të perfitohen pikë nga produktet në ofertë!

Përllogaritë këstin

Lekë
Sa muaj

 

Lekë/Muaj
Vizitoni një prej dyqaneve tona për të përftuar këstin!

Detaje

 

Teknologjia e ekspertëve IPL në shtëpi, e zhvilluar me dermatologë

Dritë intensive pulsuese. Philips Lumea aplikon pulsime drite në rrënjë të qimeve si pasojë, sasia e qimeve të trupit tuaj gradualisht zvogëlohet. Përsëritja e trajtimit lë lëkurën tuaj bukur dhe të butë. Trajtimi për të parandaluar rigjenerimin e qimeve është i sigurt dhe pa dhimbje madje edhe në zona të ndjeshme. Philips Lumea testohet dhe zhvillohet në mënyrë klinike me dermatologët për trajtim të lehtë dhe efektiv, nga komoditeti i shtëpisë tuaj.

Trajtim i provuar i sigurt dhe efektiv

Studimet objektive tregojnë deri në 92% zvogëlim të qimeve në vetëm tre trajtime . Katër trajtimet e para duhet të kryhen çdo 2 javë, pas të cilave do të jeni në gjendje të shihni rezultatet e dëshiruara. Për të ruajtur rezultatet, thjesht aplikojeni çdo 4 javë. Pas vetëm 8 trajtimeve ju mund të jeni të pastër nga qimet për 6 muaj.

I përshtatshëm për një shumëllojshmëri të llojeve të qimeve dhe lëkurës

Philips Lumea Prestige punon në mënyrë efektive, të lehtë dhe të sigurt në një shumëllojshmëri të llojeve të qimeve dhe lëkurave. Punon në qime bjonde natyrale të errët, kafe dhe të zezë dhe në tonet e lëkurës nga shumë e bardhë deri në kafe të errët. Ashtu si me trajtimet e tjera të bazuara në IPL, Philips Lumea nuk mund të përdoret për të trajtuar qime të bardha / gri, bjonde të hapur apo të kuqe dhe nuk është e përshtatshme për lëkurë shumë të errët. Kjo është për shkak të kontrastit të lartë të kërkuar midis pigmentit në ngjyrën e qimeve dhe pigmentit në tonin e lëkurës. Nuk duhet të përdoret mbi tatuazhe ose nishane të mëdha për shkak të rrezikut nga djegia.

Pjesë bashkangjitëse inteligjente që përshtaten me trajtimin e secilës zonë

Qimet ndryshojnë në të gjithë trupin tuaj, kështu që çdo fushë duhet trajtuar në mënyrë të ndryshme për të siguruar rezultatet më të mira. Philips Lumea Prestige ka pjesë bashkangjitëse unike për trupin (këmbët, krahët, barkun) dhe fytyrën (buzën e sipërme, mjekrën). Çdo shtojcë inteligjente ndryshon nga forma, madhësia dhe filtri dhe aktivizon një program trajtimi të përshtatur për pjesën e caktuar të trupit kur vendoset në pajisje. Kjo mundëson trajtim efektiv dhe të sigurt edhe në zona delikate ose të ndjeshme.

Kokë shtesë për qimet e fytyrës

Trajtoni në mënyrë efektive qimet në fytyrë me kokën shtesë e cila është projektuar me kujdes me një dritare të vogël 2 cm që është gjithashtu e sheshtë për përdorim preçiz në pjesën e sipërme të buzës, mjekrës ose qafës. Ka një filtër ekstra të integruar dhe kur shtohet në pajisjen, pjesa inteligjente automatikisht do të rregullojë trajtimin me dritë për fytyrën tuaj. 84% e femrave janë të kënaqura me uljen e sasisë së qimeve në fytyrë.

Kokë preçize për zonën bikini dhe poshtë krahëve

Koka preçize ka një dizajn të lakuar për mbulimin e saktë të zonave bikini dhe poshtë krahëve. Kur shtohet në pajisje ajo shkakton një trajtim të përshtatur për këto pjesë të trupit.

Sensori SmartSkin

Philips Lumea Prestige ka 5 cilësime të energjisë dhe e bën të lehtë zgjedhjen e duhur në sajë të sensorit SmartSkin. Sensori SmartSkin këshillon vendosjen e opsionit më të mirë për tonin tuaj të lëkurës, në çdo moment që të dëshironi.

Përdoreni me ose pa kabllo

Për zona të mëdha përdorni pajisjen me kabllo për një trajtim më të shpejtë pa ndërprerje. Kur trajtoni zona të vogla ose të vështira për t'u arritur si fytyra, sqetullat ose zona bikini, përdorni pajisjen pa kabllo, kështu që ju mund të gëzoni liri të plotë të lëvizjes.

Si përdoret Philips Lumea?

3 hapa për lëkurë të butë dhe delikate:

1. Hiqen qimet nga zonat, të cilat do të trajtohen me Lumea (me rruajtje, depilim ose me maskë, është e rekomandueshme për 3-4 seancat e para). Në këtë mënyrë energjia, të cilen impulset e dritës prodhojnë, do të arrijnë në mënyrë më efektive te rrënjët e qimeve.

2. Ndizni pajisjen dhe zgjidhni nivelin e forcës së impulsit të dritës sipas llojit të lëkurës suaj dhe ngjyrës së qimeve. Pajisja duhet të vendoset në kënd 90°, që të ketë kontakt të përhershëm me lëkurën.

3. Shtypni butonin për impulsin e dritës. Impulsi do të “vë në gjumë” rrënjët e qimeve. Qimet do të kalojnë në fazë pezullimi dhe në këtë mënyrë rritja e qimeve do të ngadalësohet.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun DE0209
Marka PHILIPS
Kategoria Depilator
Numri i kapeseve No
Nivelet e shpejtesise No
Numri i kokave te depilimit 2
Koke depilimi qe mund te lahet ne uje Jo
Furce pastrimi Jo
Aksesore per masazhim te lekures Jo
Me opsion ftohjeje Jo
Ngjyra E bardhe
Pesha (g) 1320
Garancia normale 24
Ean Code 8710103779209

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni