LAPTOP ASUS X540YA-XO648D 15.6''

Garancia: 24 muaj
34.990 Lekë

Disponueshmëria: Në gjendje

Breve descrizione

LAPTOP ASUS X540YA-XO648D 15.6''
Marka Asus

Anëtarësohu

349 pikë

Përllogaritë këstin

Lekë
Sa muaj

 

Lekë/Muaj
Vizitoni një prej dyqaneve tona për të përftuar këstin!

Detaje

Gëzoni një botë me ngjyra me teknologjinë ASUS Splendid

Për të siguruar shfaqjen më të mirë të imazheve ASUS Splendid Technology ka korrigjime të temperaturës së ngjyrave për riprodhimin e ngjyrave më të pasura dhe më të thella. Ajo përmban katër modalitete vizuale të cilat mund të arrihen me një klikim të vetëm. Modaliteti Vivid optimizon kontrastin për shfletimin e fotove ose shikimin e videove dhe filmave, modaliteti Eye Care zvogëlon nivelet e dritës blu dhe është ideale kur lexoni për orë të gjata. Modaliteti Normal është përshtatur për detyrat ditore, ndërsa modaliteti Manual është për rregullime të avancuara të ngjyrave.

AudioWizard ekskluzivisht për ASUS

AudioWizard ju ndihmon të rregulloni cilësimet audio përmes pesë modaliteteve të paracaktuara.Modaliteti Music sjell këngën tuaja të preferuara në jetë, ndërsa modaliteti Movie siguron një eksperiencë të vërtetë kinematike. Modaliteti Recording siguron regjistrime dinamike dhe të qarta, dhe modaliteti Gaming shton një dimension të ri argëtimi për lojërat tuaja të preferuara. Së fundi, modaliteti Speech bën zërat të qartë dhe të fuqishëm. Ndërfaqja e thjeshtë dhe intuitive ju lejon të kaloni menjëherë midis këtyre modaliteteve për të marrë audio më të mirë për çdo përmbajtje, në çdo mjedis.

Audio e zgjeruar, e akorduar nga ekspertët

Një përzierje e hardware, software dhe akordim, SonicMaster u zhvillua me qëllim të qartë për të ju dhënë audion me të mirë në një laptop. Amplifikatori i optimizuar dhe altoparlantët japin dalje të fuqishme audio dhe bas më të thellë. Përpunimi shtesë i sinjalit filtron zhurmat dhe përmirëson qartësinë në mënyrë që të mund të shijoni audio të pakrahasueshme.

Mbroni sytë tuaj me ASUS Eye Care

Shumica e ekraneve LED lëshojnë dritë blu, shkaku kryesor i problemeve të retinës. ASUS Eye Care zvogëlon nivelet e dritës blu deri në 33% për të bërë leximin e rehatshëm dhe për t'ju mbrojtur nga lodhja e syve dhe sëmundjet e tjera.

Performancë e shkëlqyer, edhe pas disa orësh përdorimi

ASUS IceCool Technology i jep serisë X një dizajn unik të brendshëm që parandalon rritjen e temperaturës në pjesën e përparme të tastierës. Kjo e mban sipërfaqen mes 28 ° C deri 35 ° C. Teknologjia IceCool siguron që do të punoni me rehati në laptopin tuaj edhe pas orësh të gjata përdorimi.

Lidhje më e shpejtë dhe më e lehtë me USB Type-C

Porta e re USB Type-C e bën lidhjen me pajisjet e tjera shumë më të lehtë dhe ju jep super shpejtësi kështu që ju mund të transferoni një film 2GB në një USB për më pak se 2 sekonda. Dizajni i portës ruan gjithashtu dimensionet e holla të X540.

Dizajn i lehtë dhe elegant

ASUS X540 ka një trup të fortë dhe të lehtë që peshon vetëm 1.9 kg, ideale për t’a marrë me vete kur jeni jashtë.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun LP1450
Marka ASUS
Procesori AMD
RAM 4 GB
SSD No
HDD 500 GB
Disku Optik No
Madhesia ekranit [inch] 15.6
Rezolucioni [pixel] 1366 x 768
Definicioni HD
Paneli LED
Ekran me prekje JO
Lidhjet Wi-FI / Bluetooth
Portat USB / HDMI
Karta Grafike AMD Radeon R2
Mikrofon i integruar PO
Webcamera PO
Ngjyra Gri
Sistemi Operativ Free Dos
Modeli i procesorit AMD Dual Core E1-6010 (1.35 GHz, 1MB)
Modeli i kartes grafike AMD
Garancia normale 24
Ean Code No
Garanci Shtese N/A

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni