08
Aug

Ju prezantojmë Galaxy Note 10: Projektuar për të Sjellë Pasionet në Jetë me Fuqinë e një Tjetër Niveli

87 Herë lexuar |

Paketa më e fuqishme e opsioneve, të produktivitetit dhe kreativitetit të Galaxy Note, me një S Pen të përmirësuar dhe kamera të nivelit profesional, tani vjen në dy madhësi.

 

 

NEW YORK, SHBA - 7 gusht 2019 - Samsung Electronics Co, Ltd prezantoi ditën e sotme Galaxy Note10, një linjë të re të smartphone-ve premium që ndërthur dizajnin elegant me elementë të fuqishëm të performancës dhe produktivitetit, për të ndihmuar përdoruesit të shfrytëzojnë sa më shumë çdo moment. Frymëzuar nga një gjeneratë e cila është fleksibël përsa i përket balancës midis punës dhe jetës, Galaxy Note10 u jep përdoruesve lirinë të punojnë ashtu siç dëshirojnë dhe të shfaqin shpirtin e tyre krijues, e gjitha kjo ndërkohë që janë në lëvizje.

“Galaxy Note 10 e risjell këtë premtim për adhuruesin modern të Note, i cili përdor smartphone-in e tij për të çuar produktivitetin dhe kreativitetin e tij në nivelin tjetër, dhe i cili rrjedh pa mundim midis ideve dhe përpjekjeve të momentit, "tha DJ Koh, President dhe CEO i Departamentit të IT dhe Komunikimeve Telefonike në Samsung Electronics."

 

 

DIZAJNI

 

¾      Më shumë ekran, më pak ndërprerje

¾      Tani vjen në dy madhësi: i fuqishëm dhe i fuqishëm. Për herë të parë ndonjëherë, mund të zgjidhni madhësinë e Note që ju përshtatet më mirë.

¾      Dizajn pabesueshmërisht e hollë - Çelik inoks mjaft i rafinuar dhe xhami i bashkuar pa problem /gjithçka me një dizajn të hollë të mahnitshëm.

¾      Infinity-O Display i kinematografisë;Me një lente të vogël, të përparme, ekrani është një AMOLED dinamik që është i shkëlqyeshëm në të gjitha kushtet.

 

PERFORMANCA

 

¾      Më shumë energji. Më shumë shpejtësi. Më shumë ruajtje

¾      Tani shpejt & fuqishëm 7nm ju lejon të shkarkoni skedarë, lojëra live dhe të transmetoni përmbajtje, edhe në vendet më të ngarkuara.

¾      Ruajtja e kompjuterit portativ pa kompjuterin portativ . Galaxy Note10 dhe Note10+ e çojnë memorien celulare në nivele të reja me ruajtje prej 512GB të cilën mund ta zgjeroni me deri në 1TB shtesë.3

KAMERA

 

¾      Video Bokeh; Rregulloni turbullimin dhe shtoni efektin bokeh dhe të posaçme për t’i bërë video tuaja që të duhen po aq të mahnitshme sa edhe fotografitë tuaja.

¾      Super i qëndrueshëm; Teknologjia e përparuar heq tronditjen në regjistrimin tuaj për video super të patrazuar.

¾      Montazhi i videos; Montoni videot tuaja si një fitues i çmimeve falë precizionit të S Pen.

 

S PEN - Mendojeni. Shkruajeni. Regjistrojeni

¾      Shndërrojeni shkrimin me dorë në tekst në çast

¾      Komandoni pajisjen tuaj përmes klikimeve dhe gjesteve

¾      Bëni shënime dhe vizatoni në ekran kurdoherë që ju vjen frymëzimi pa hapur një aplikacion

 

 

 

 

 

 

 

Galaxy Note10

Galaxy Note10+

Ekrani

6.3-inch FHD+

Ekran Dynamic AMOLED Infinity-O,

2280x1080 (401ppi)

I çertifikuar HDR10+

6.8-inch Quad HD+

Ekran Dynamic AMOLED Infinity-O

3040×1440 (498ppi)

I çertifikuar HDR10+

* Ekrani i matur diagonalisht si një drejtkëndësh i plotë pa llogaritur cepat e rrumbullakosur; pjesa reale e ekranit është më pak për shkak të cepave të rrumbullakosur dhe vrimës së kamerës.

* Rezolucioni i paracaktuar i Galaxy Note10 + është HD + i plotë, i cili mund të ndryshohet në Quad HD + tek Parametrat.

Kamera

Pjesa e pasme: Kamera e trefishtë

- Ultra e gjërë: 16MP F2.2 (123°)

- Kënd i gjërë: 12MP 2PD AF F1.5/F2.4 OIS (77°)

 - Telephoto: 12MP F2.1 OIS (45°)

 

 

Pjesa e përparme: 10MP 2PD AF F2.2 (80°)

Ultra e gjerë: Kamera Quad  

 - Ultra e gjërë: 16MP F2.2 (123°)

 - Kënd i gjërë 12MP 2PD AF F1.5/F2.4 OIS (77°)

 - Telephoto: 12MP F2.1 OIS (45°)

 - DepthVision Camera: VGA

 

Pjesa e përparme:10MP 2PD AF F2.2 (80°)

Trupi

71.8 x 151.0 x 7.9mm, 168g

(BLE S Pen: 5.8 × 4.35 × 105.08mm,  3.04g)

77.2 x 162.3 x 7.9mm, 196g

(BLE S Pen: 5.8 × 4.35 × 105.08 3.04g)

* ModeliGalaxy Note10+ 5G mmWave peshon 198g.

AP

- 7nm 64-bit Octa-core processor (Max. 2.7 GHz + 2.4 GHz + 1.9 GHz)

- 7nm 64-bit Octa-core processor (Max. 2.8 GHz + 2.4 GHz + 1.7 GHz)

* Mund të ndryshojë në varësi të tregut dhe operatorit të telefonisë celulare.

Memoria

- 8GB RAM me 256GB memorie të brendshme

(LTE model only)

- 12GB RAM me 256GB memorie të brendshme

(Vetëm modeli 5G)

- 12GB RAM with 256GB i memorie të brendshme

 

- 12GB RAM with 512GB memorie të brendshme

 

 

* Mund të ndryshojë në varësi të modelit, ngjyrës, tregut dhe operatorit të telefonisë celulare.

* Memoria e përdoruesit është më pak se memoria totale për shkak të hapsirës që zënë sistemi operativ dhe softueri i përdorur për të vënë në punë pajisjen. Memoria reale e përdoruesit ndryshon në varësi të operatorit dhe mund të ndryshojë pas përditësimeve të softuerit.

Karta SIM

LTE

Dual SIM: një Nano SIM dhe një Nano SIM

Dual SIM (Hybrid): një Nano SIM dhe një Nano SIM ose një MicroSD slot (up to 1TB)

5G

Single SIM: one Nano SIM

Single SIM: one Nano SIM and one MicroSD slot (up to 1TB)

 

* Mund të ndryshojë nw varësi të tregut dhe operatorit tw telefonisë celulare.

* Karta SIM dhe karta MicroSD mund të shiten veçmas.

* Kutia hibride e SIM- it e disponueshme vetëm në modelin Galaxy Note10+ LTE.

Bateria[1]

3,500mAh (typical)

4,300mAh(typical)

* Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterisë midis mostrave të baterisë të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimal) është 3400mAh për Galaxy Note10 dhe 4170mAh për Galaxy Note10 +. Jeta faktike e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, modeleve të përdorimit dhe faktorëve të tjerë

 

* Super Fast Charging compatible on wired with QC2.0, AFC and PD3.0

* Wireless charging speeds with Fast Wireless Charging 2.0 compatible with WPC and PMA

* Wireless PowerShare: Wireless PowerShare is limited to Samsung or other brand smartphones with WPC Qi wireless charging

OS

Android 9.0 (Pie)