Sale HUAWEI HONOR 5X

HUAWEI HONOR 5X

Garancia: 24 muaj

Cmimi i rregullt: 29.990 Lekë

Çmimi special 14.995 Lekë

Disponueshmëria: Në gjendje

Breve descrizione

HUAWEI HONOR 5X
Marka Huawei

Anëtarësohu

Nuk mund të perfitohen pikë nga produktet në ofertë!

Përllogaritë këstin

Lekë
Sa muaj

 

Lekë/Muaj
Vizitoni një prej dyqaneve tona për të përftuar këstin!

Detaje

Trup metalik që vendos të ardhmen në dorën tuaj

Një dizajn i përpiktë me vija në pjesen e sipërme dhe të poshtme që plotësojnë njëra tjetrën duke i dhënë celularit një pamje rinore.

Trup i ndërtuar nga alumin dhe i përfunduar në katër hapa

Ndërtuar me materiale cilësore dhe të fuqishme të cilat përdoren për ndërtimin e avionëve.

I ndërtuar përmes një teknike të veçantë lëmimi për të krijuar pamjen përfundimtare.

Përpunim me anë të gërryerjes me rërë për të krijuar anët mat dhe me shkëlqim për të përfunduar në një elegancë të jashtme.

Logoja e mbrapme e ndërtuar me lazer jep një ndjesi premium.

Identifikimi me ane te gishtit 2.0

Shpejtësi dhe saktësi: Gjenerata e dyte e sensorëve FPC ofron performancë më të mirë, saktësi më të madhe dhe një kohë zhbllokimi 0.5 sekonda

Sensori përshtatës: Teknologji e përparuar e cila mëson gjithnje për shenjat e gishtit ndërsa e përdorni dhe ndihmon në përmirësimin e njohjes së gishtit në raste të veçanta si për shëmbull kur janë duart e lagura.

Përgatitje e thjeshtë: Regjistrimi i shenjës së gishtit në vetëm gjashtë prekje.

Mbrojtje e privatësisë: File Safe, App Lock dhe modaliteti Visitor Mode për qetësi dhe siguri të lartë.

Karakteristika mbresëlënëse e fingerprint

Mundësia për të telefonuar një mikun tuaj vetëm me regjistrimin e gishtit tuaj. Kjo veçori punon në ekran të kyçur.

Mundësia për të hapur një aplikacion vetëm me prekjen e gishtit. Kjo veçori punon në ekran të kyçur.

Mundësia për të bërë foto me anë të prekjes së sensorit të gishtit. Kjo vlen si për foto normale por edhe për selfie.

Kontrolli zonës së njoftimeve. Rrëshkisni gishtin nga lart poshtë tek sensori për të tërhequr poshtë zonën e njoftimeve. Shtypni dy herë sensorin për të fshirë njoftimin.

Mbani shtypyr sensorin e shenjës së gishtit për t’ju përgjigjur një telefonate ose për të fikur alarmin.

Kombinimi 2 GB RAM dhe proçesori octa-core Qualcomm® 64-bit

Performancë e lartë falë procesorit octa-core SnapdragonTM. I prodhuar duke përdorur teknologjine 28nm.

Mundësia për të luajtur lojrat 3D sikur jeni duke i luajtur në një PC.

Nano-SIM, micro-SIM, dhe vënd për microSD

Telefoni i parë metalik Honor i cili ka 3 hapësira për kartat: nano-SIM, micro-SIM dhe microSD.

Përshtatshmëri e plotë e kartave SIM: Karta SIM 4G mund të vendoset në të dyja hapësirat e kartave.

Mund të zgjidhni se cilën kartë preferoni të lundroni në internet.

Përzgjedhja automatike e valëve për një sinjal më të mirë.

Ekran full HD 5.5 inç

Kontrast dinamik në çdo piksel për të përmirësuar kontrastin në kushte të ndryshme ndriçimi për shikueshmëri të lartë.

1920 x 1080 pixel, 16.7 milion ngjyra, ekran full HD IPS i përmirsuar për riprodhimin e ngjyrave me cilësi të lartë.

Ekrani i sheshtë ze një sipërfaqe prej 72,5% të pajisjes duke prodhuar ngjyra të theksuara.

Ekran me 10 pika prekje.

Kamera 13 MP me sensorin Smartimage 3.0

Kamera e përparme fotografon me cilësi të lartë në një sërë skenash të ndryshme.

Kamera e pasme: 13MP Wide F2.0, lente 28mm me kënd të gjerë me pesë elemente dhe modalitetin macro për fotografim të afërt nga vetëm disa centimetra larg.

Procesori imazheve SmartImage 3.0 që siguron qartësi në çdo shkrepje.

Shumë e fortë, e mbrojtur ndaj gjurmëve të gishtave edhe rezistente ndaj gërvishtjeve më shumë se xhamat.

Shtresë anti-reflektuese për të rritur sasinë e dritës që hyn në lente, duke bërë të mundur që kamera të kapi fotografi më të qarta kur drita është më e ulët.

Kamera e përparme: 5MP me një hapje F2.4, lente 22mm me kënd të gjërë me 4 elemente, gjerësi pixeli 1.4 micron, dhe një kënd shikimi 88 gradë për selfie panoramike.

Algoritëm zbukurimi të lëkurës për riprodhim ngjyrash me cilësi të lartë.

Modalitete të reja emocionuese të fotografisë

Modaliteti i ushqimit ju lejon të kapni fotografi të ushqimit me ngjyra dhe realizëm mahnitës.

Modaliteti i kohës për të kapur intervalet e fotografive që mund të përpilohen në video të shkurtra.

Modaliteti i lëvizjes së ngadaltë për të kapur video me 120 fps për të mundësuar rishikimin deri në katër herë më ngadalë.

Modaliteti i përsosur selfie dhe filtri "demist".

EMUI 3.1

Veçoritë e reja të privatësisë ju lejojnë të fshihni aplikacionet në ekran, të ruani të dhënat tuaja në një vend të sigurt dhe për të mbrojtur informacione të rëndësishme.

Njoftues thirrjeje në ekran për të njoftuar për telefonatën pa ju bezdisur gjatë kohës që luani.

Bateri 3000 mAh dhe SmartPower 3.0

Suporton karikim 2A për karikim me një kohëzgjatje më të shkurtër .

Teknologjia e përdorur SmarPower 3.0 ndihmon në reduktimin e konsumit të energjisë deri në 30%.

Kohëzgjatja e batërisë e cila zgjat 1.46 ditë me përdorim normal dhe më rreth një ditë me përdorim të shfrenuar.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun TL2132
Marka HUAWEI
Lloji i rrjetit 4G
Permasat (Gj x L x Th) 76.3 x 151.3 x 8.2
Pesha (g) 158
Madhesia e ekranit 5.5 Inch
Tipi i ekranit IPS LCD
Memorja 16 GB
RAM 2 GB
Karta e memories microSD
WLAN PO
Bluetooth PO
USB PO
Kamera 13 MP
Video [email protected]
Kamera dytesore 5 MP
Procesori OCTA-CORE
Sistemi Operativ Android
Versioni i OS 5.1.1
Radio PO
GPS PO
Bateria Standby JO
Bateria gjate bisedes JO
Ngjyra E zeze / Gri
SIM Single Sim
Bateria 3000 mAh
Garancia normale 24
Ean Code 6901443101894
Procesori Ghz N/A
Ekrani N/A

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni