TV SAMSUNG QLED QE75Q900RATXXH

Garancia: 24 muaj
899.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

TV SAMSUNG QLED QE75Q900RATXXH
Marka Samsung

Detaje

Hyni në rezolucionin e vërtetë 8K

Samsung QLED 8K Q900R ju çon në një thellësi të realitetit pothuajse pa mbarim, si të jeni duke kaluar përmes çdo skene ndërsa përjetoni hollësi kaq precize sa që pothuajse mund të prekni praninë e tyre. është një dimension i gjithë i ri i cilësisë së imazhit me rezolucion super të lartë.

Rezolucion mbresëlënës me 33 milionë piksela

Çfarë është saktësisht rezolucion 8K? Është rezolucioni super i lartë 4 herë më i lartë sesa UHD 4K dhe 16 herë më i lartë se FHD. Me më shumë se 33 milionë piksela, Samsung QLED 8K Q900R ju jep një përvojë mahnitëse të pamjes pa piksela. është rezolucioni i vërtetë 8K.

Ndjeni më shumë thellësinë

Ndjeni distancën në një mënyrë krejtësisht të re. Rezolucioni i lartë i Samsung QLED 8K Q900R ju shfaq edhe hollësitë më të vogla në çdo skenë, duke ju dhënë më shumë thellësi dhe duke ju zhytur në një realitet të ri 8K.

Shikoni një realitet më të madh

Samsung QLED 8K Q900R jep qartësinë që prisni në nga një ekran i madh, pa asnjë piksel të dukshëm pavarësisht sa afër jeni me TV.

Procesor Quantum 8K

Me teknologjinë ekskluzive të Samsung, Samsung QLED 8K Q900R përdor intelligjencë mjaft të përparuar për ta shndërruar përmbajtjen me rezolucion të ulët në një cilësi të imazhit pothuajse 8K. Ajo përmirëson tingullin, përputhet me nivelin e ndriçimit të dhomës tuaj dhe madje ju rekomandon përmbajtje të famshme dhe informacion përmes komandave me zë.

Teknologjia 8K AI Upscaling

Shndërroni atë që ju pëlqen në 8K. Më fuqinë e mësimit nga pajisja dhe inteligjenca artificiale, Samsung QLED 8K Q900R mund të rrisë përmbajtjen tuaj për hollësi të përmirësuara, zhurmë të pakësuar dhe skaje të mprehtë. Gëzoni imazhe të qarta dhe preçize me cilësinë e imazhit të nivelit 8K.

Tingull i përmirësuar

Motorri inteligjent pas Samsung QLED 8K Q900R analizon automatikisht çdo skenë, duke ju dhënë tingullin më të mirë për t’iu përshtatur atij. Pavarësisht nëse është një dialog i rëndësishëm në filmin tuaj të preferuar ose loja më e madhe e vitit, do të merrni tingullin më të përmirësuar të mundshëm. Sikur të jeni atje.

Përmbajtje e seleksionuar

Argëtimi në TV nuk do të jetë kurrë si më parë. Merrni përmbajtjen e seleksionuar që dëshironi thjesht me zërin tuaj.

Modaliteti i Ambientit

Inteligjenca është më shumë sesa thjesht cilësia e imazhit. Samsung QLED 8K Q900R përshtatet me ju dhe gjithçka rreth jush. Përputhni ngjyrën e sfondit të TV tuaj me murin tuaj dhe kthejeni TV në një pjesë të dekorit rrethues.

Q HDR 4000 / 3000

Dritë krejtësisht e re me sferë më të gjerë të ngjyrës së errët dhe të shndritshme. Me rezolucionin 8K, teknologjia HDR bëhet edhe më e mirë. Samsung QLED 8K Q900R ju shfaq hollësitë që nuk mund t’i kishit imagjinuar të fshehura në skenat më të errëta dhe më të shndritshme. Shihni përmbajtjen HDR të përmirësuar ashtu siç ishte synuar nga regjizorët. Tani kjo është një përvojë e vërtetë 8K HDR.

Direct Full Array Elite

Direct Full Array Elite thekson edhe hollësitë e vogla duke kontrolluar drejtpërdrejt çdo njësi individuale të dritës. Shihni pjesët e errëta më të errëta dhe pjesët e ndriçuara më të shndritshme.

Volumi i Ngjyrave

Samsung QLED 8K Q900R ju jep vëllimin e ngjyrës 100%. Ajo nënkupton se mund të shihni ngjyra të sakta, të pasura dhe me më shumë hollësi në TV në çdo dritë.

Shihni imazhin, jo televizorin

Shikoni vetë se si QLED 8K Q900R mund të rrisë përvojën tuaj të shikimit me elegancën dhe stilin e vet të rafinuar.

One Invisible Connection

Tani gjithçka, duke përfshirë edhe kabllon e energjisë, mund të menaxhohet përmes një kablloje të vetme, pothuajse të padukshme. One Invisible Connection ju lejon të mbani të gjitha pajisjet tuaja larg shikimit duke i lidhur ato me One Connect Box.

Një mënyrë inteligjente për të shijuar televizorin Smart

Argëtohuni në mënyrën më të shpejtë, më të lehtë dhe më inteligjente. Një asistent personal që ju ndihmon, një telekomandë për gjithçka, si dhe një qendër e thjeshtë për të kontrolluar të gjitha pajisjet. Kërkoni më pak dhe shikoni më shumë.

Një telekomandë e vetme

Kontrolloni lehtë të gjitha pajisjet e lidhura dhe përmbajtjen me një telekomandë të vetme. Gjithashtu ka një funksion kërkimi automatik, që automatikisht lidh dhe etiketon të gjitha pajisjet e lidhura.

Guida Universale

Mos e humbni kohën duke u shqetësuar për atë që duhet të shihni më pas. Guida Universale tregon jo vetëm programet dhe përmbajtjet popullore, por ju rekomandon përmbajtje në mënyrë specifike lidhur me preferencat tuaja të shikimit duke analizuar modelin tuaj të shikimit gjatë muajve të fundit.

SmartThings

SmartThings e kthen televizorin tuaj në një qendër për pajisjet shtëpiake smart, nga frigoriferi te celulari. Ai ju ofron ndërveprime të përkryera dhe ju lejon të kontrolloni dhe të monitoroni shtëpinë tuaj smart sipas një mënyre inteligjente.

Steam Link

Luani lojëra në ekranin e madh pa ndërprerje me grafikë dhe shpejtësi të cilësisë së lartë. Aplikacioni Steam Link ju jep mundësinë të transmetoni lojërat tuaja Steam pa qenë nevoja të përdorni një pajisje të veçantë Steam Link.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun TV3821
Marka SAMSUNG
Paneli QLED
Permasa [inch] 75
Definicioni 8K Ultra HD
Frekuenca [Hz] 4000 PQI
Kontrasti Q Contrast Elite
Teknologjia 3D JO
Smart TV PO
Sistemi Operativ Tizen
DLNA PO
Wireless PO
Bluetooth PO
Audio 60 W (Dolby Digital Plus)
Marresi DVB-T2 / C / S2
Moduli CI+
HDMI / USB PO
Komponent JO
Kompozit (AV) JO
Skart JO
Ethernet PO
Dalje Optikale PO
Konsumi Maksimal (Watt) 377
Konsumi Standby (Watt) No
Stema ekologjike C
Permasat me mbajtese (GjxLxTh) (cm) 167.7 x 102.5 x 33.8
Permasat pa mbajtese (GjxLxTh) (cm) 167.7 x 96.5 x 3.5
Pesha me mbajtese (kg) 41.8
Pesha pa mbajtese (kg) 40.7
Garanci Shtese No
Garancia normale 24
Ean Code No
Sistemi SMART

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni