TV SAMSUNG QLED QE82Q950RBTXXH

Garancia: 24 muaj
1.339.990 Lekë

Disponueshmëria: Jo i disponueshëm
Bëni kërkesë

Breve descrizione

TV SAMSUNG QLED QE82Q950RBTXXH
Marka Samsung

Detaje

Hyni në rezolucionin e vërtetë 8K

Samsung QLED 8K Q950R ju çon në një thellësi të realitetit pothuajse pa mbarim, si të jeni duke kaluar përmes çdo skene ndërsa përjetoni hollësi kaq precize sa që pothuajse mund të prekni praninë e tyre. është një dimension i gjithë i ri i cilësisë së imazhit me rezolucion super të lartë.

Rezolucion mbresëlënës me 33 milionë piksela

Çfarë është saktësisht rezolucion 8K? Është rezolucioni super i lartë 4 herë më i lartë sesa UHD 4K dhe 16 herë më i lartë se FHD. Me më shumë se 33 milionë piksela, Samsung QLED 8K Q950R ju jep një përvojë mahnitëse të pamjes pa piksela. është rezolucioni i vërtetë 8K.

Ndjeni më shumë thellësinë

Ndjeni distancën në një mënyrë krejtësisht të re. Rezolucioni i lartë i Samsung QLED 8K Q950R ju shfaq edhe hollësitë më të vogla në çdo skenë, duke ju dhënë më shumë thellësi dhe duke ju zhytur në një realitet të ri 8K.

Shikoni një realitet më të madh

Samsung QLED 8K Q950R jep qartësinë që prisni në nga një ekran i madh, pa asnjë piksel të dukshëm pavarësisht sa afër jeni me TV.

Procesor Quantum 8K

Me teknologjinë ekskluzive të Samsung, Samsung QLED 8K Q950R përdor intelligjencë mjaft të përparuar për ta shndërruar përmbajtjen me rezolucion të ulët në një cilësi të imazhit pothuajse 8K. Ajo përmirëson tingullin, përputhet me nivelin e ndriçimit të dhomës tuaj dhe madje ju rekomandon përmbajtje të famshme dhe informacion përmes komandave me zë.

Preçizioni arrin përsosjen

Mirë se vini në një kategori të re preçizioni. Shikojini detajet më të imëta në qartësi reale teksa Direct Full Array i bën të gjalla duke kontrolluar ndriçimin nga pas me përpikëri. Do të vëreni thellësi të përmirësuar shikimi përtej të besueshmes, skenë pas skene. Bëhuni gati për një përvojë superiore shikimi.

Quantum HDR 4000

Dritë krejtësisht e re me sferë më të gjerë të ngjyrës së errët dhe të shndritshme. Me rezolucionin 8K, teknologjia HDR bëhet edhe më e mirë. Samsung QLED 8K Q950R ju shfaq hollësitë që nuk mund t’i kishit imagjinuar të fshehura në skenat më të errëta dhe më të shndritshme. Shihni përmbajtjen HDR të përmirësuar ashtu siç ishte synuar nga regjizorët. Tani kjo është një përvojë e vërtetë 8K HDR.

Shihni imazhin më të madh

Gjithçka bëhet shumë reale në një ekran më të madh. Do të përjetoni çdo gol, do të ndjeni çdo shpërthim dhe do të jeni në qendër të ngjarjeve. Nuk keni qenë kurrë më afër se kaq.

Skena të bukura sa herë që uleni

Tani nuk keni pse të uleni pikërisht përpara televizorit. Këndi ultra i gjerë i shikimit në modelin QLED e përhap dritën në mënyrë të njëtrajtshme dhe pakëson përhapjen e humbjen e saj, për një përvojë fantastike shikimi nga kënde të ndryshme. Kthejeni çdo karrike ku uleni në vendin më të mirë.

Përmirësimi me inteligjencë artificiale

Përmirësimi me inteligjencë artificiale bën gjithë dallimin. QLED përdor inteligjencën artificiale për të pakësuar zhurmën e figurës, për të rikthyer detajet e humbura dhe madje për qartësuar konturet e objekteve dhe tekstit. Tani mund t’i shihni përmbajtjet në rezolucion pothuajse 4K.

Modaliteti inteligjent

Kushtet në dhomën tuaj mund të ndryshojnë dhe televizori juaj duhet të përshtatet ndaj tyre. Modaliteti inteligjent i QLED e rregullon ndriçimin dhe volumin në përputhje me këtë. Madje mund dhe të rregullojë zërin, si p.sh. të qartësojë të folurin në emisionet e lajmeve dhe të theksojë vokalin e këngëtarit mbi koncertin në sfond.

Shihni imazhin, jo televizorin

Televizori QLED 8K Q950R Samsung mund të përmirësojë përvojën tuaj të shikimit me elegancën dhe stilin e saj të rafinuar.

One Invisible Connection

Tani gjithçka, duke përfshirë edhe kabllon e energjisë, mund të menaxhohet përmes një kablloje të vetme, pothuajse të padukshme. One Invisible Connection ju lejon të mbani të gjitha pajisjet tuaja larg shikimit duke i lidhur ato me One Connect Box.

Nuk ka më ekran pa figurë

Edhe kur është i fikur, QLED nuk rri asnjëherë kot. Modaliteti i ambientit ndihmon që QLED të kombinohet me dekorin e shtëpisë suaj për një ndikim të përkryer e të natyrshëm. Në vend të ekranit të zi, do të shihni pamje që përshtaten me stilin e jetesës tuaj, me cilësime të thjeshta dhe plot mundësi zgjedhje.

QLED e bën gjithçka të lehtë

Televizori QLED Samsung bëhet edhe më i zgjuar me Smart Hub dhe Samsung One Remote. Të gjitha përmbajtjet e nevojshme janë në majë të gishtave tuaj, nga dekoderi tek konsola juaj e lojërave, aplikacionet dhe Live TV. Gjithçka që ju nevojitet tashmë në një vend.

Ndihmësi juaj ka mbërritur. Përshëndesni Bixby

Flisni me televizorin Samsung QLED. Bixby është ndihmësi për nevojat tuaja që shkojnë përtej kontrollit të televizorit tuaj. Thjesht pyesni dhe merrni më shumë.

Krijoni një shtëpi inteligjente me QLED

Një shtëpi me të vërtetë smart, që i përshtatet jetës tuaj. Me SmartThings të Samsung, televizori juaj QLED Samsung mund t’ju lidhë me pajisjet dhe sensorët tuaj përmes internetit. Mund të ndizni dritat, të kontrolloni se çfarë ka në frigorifer dhe madje të kontrolloni fshesën me korrent.

Airplay 2

Televizori QLED Samsung tani punon për herë të parë me Apple. Me AirPlay 2 të integruar, mund të transmetoni apo të ndani përmbajtje nga pajisjet Apple në ekranin e madh. Luani video, muzikë, fotografi dhe më shumë pa u lodhur nga iPhone, iPad dhe Mac juaj në televizorin QLED Samsung.


Detaje të produktit

Kodi i Neptun TV3825
Marka SAMSUNG
Paneli QLED
Permasa [inch] 82
Definicioni 8K Ultra HD
Frekuenca [Hz] 4300 PQI
Kontrasti No
Teknologjia 3D JO
Smart TV PO
Sistemi Operativ Tizen
DLNA PO
Wireless PO
Bluetooth PO
Audio 60 W (Dolby Digital Plus)
Marresi DVB-T2 / C / S2
Moduli CI+
HDMI / USB PO
Komponent JO
Kompozit (AV) JO
Skart JO
Ethernet PO
Dalje Optikale PO
Konsumi Maksimal (Watt) 579
Konsumi Standby (Watt) 0.5
Stema ekologjike D
Permasat me mbajtese (GjxLxTh) (cm) 183.5 x 111.7 x 39.9
Permasat pa mbajtese (GjxLxTh) (cm) 183.5 x 105.6 x 3.5
Pesha me mbajtese (kg) 51.2
Pesha pa mbajtese (kg) 50
Garanci Shtese No
Garancia normale 24
Ean Code No
Sistemi SMART

Shkruani vlerësimin tuaj

Vetëm individët të cilët kanë një llogari mund të japin vlerësimet në lidhje me produktet Identifikohuni në llogari ose Regjistrohuni