Blog

Ajër i pastër brenda shtëpisë? Ja se si mund ta keni

 12.05.2021

Si mund të largoni alergjenët brenda ambjenteve të mbyllura? "Shumica e gjërave që shkaktojnë probleme nuk kanë aromë" thotë Dr. Nicholas BuSaba, profesor i asociuar ne Universitetin e Mjekësisë në Harvard. “Kjo do të thotë që...

Blog

LG OLED "EVO"

 26.04.2021

LG Electronics (LG) vendos edhe njëherë standartin në industrinë e TV, me serinë më të re dhe më të veçantë të modeleve të televizorëve premium deri më sot. Modelet e reja që përfshijnë OLED, QNED, MiniLED dhe NanoCell, vijnë të përmirësuara si jashtë ashtu edhe brenda, me teknologji dhe tipare...

Blog

Investo në shëndetin tënd. Elemino dëmet nga ajri i ndotur në ambjentet ku jeton apo punon!

 26.04.2021

Ndotja më e madhe e ajrit është rezultat i aktiviteteve prodhuese dhe përdorimit të formave të ndryshme të energjisë. Kështu djegia e lëndëve fosile çliron në ajër gazra të dëmshëm dhe kimikate. Efekti që shkaktohet është një rreth vicioz ku kjo ndotje jo vetëm ndikon në ndryshimin e klimës por nga ana tjetër edhe ndryshimi i klimës përkeqëson ndotjen.

Blog

Erdhi Pranvera… koha për aventura!

 23.04.2021

Ajo që filloi si modë disa vjet më parë, tani është bërë mënyra më e përshtatshme dhe ekologjike për të lëvizur nëpër qytet. Tani, në fakt, kur na pushton pranvera tamam, patinat elektrike dhe skuterat elektrikë bëhen edhe më të nevojshëm për udhëtimet apo shëtitjet tona të përditshme.

Blog

Frigoriferi LG me teknologji LinearCooling

 26.03.2021

Nëse kthejmë shikimin pas, njerëzit kanë përdorur mënyra primitive për ruajtjen e ushqimeve, përshembull duke mbledhur akull apo dëborë ose duke përdorur shpellat apo guvat nëntokësore. Kinezët prisnin akull në copa të mëdha ndërsa Grekët bënin topa dëbore që i zbrisnin që nga mali për të ruajtur jetëgjatësinë e produkteve.

Blog

Ja tek janë…Hajde! të zbulojmë së bashku televizorët me tiparet më të veçanta në botë

 24.02.2021

Ky është modeli që e dallon LG. Ju prezantojmë televizorin që zhduket.  Ai rrotullohet në një kuti si të ishte një tub letre. Prototipi i këtij televizori me madhësi 65”, u prezantua për herë të parë në 2016 dhe tashmë është në treg me ekran 8K me 120HZ...

Blog

Guida jonë për dhuratën tuaj perfekte

 10.02.2021

Të dhurosh diçka nga zemra? Si çdo Shën Valentin kjo mund të kthehet në një mision të vështirë sepse cila është ajo dhuratë që është po aq unike dhe e veçantë sa dashuria juaj e në të njëjtën kohë mjafueshëm praktike që të përdoret çdo ditë.

Blog

LG sjell risi për ushqime të freskëta gjithmonë

 05.02.2021

LG është e njohur në tregun e pajisjeve elektronike për produkte me cilësi të shkëlqyer dhe për më tepër në vitet e fundit, me prezantimin e disa nga pajisjeve elektroshtëpiake vërtetë emblematike.

Blog

Një guidë për të gjetur laptopin e duhur për ju

 27.01.2021

Në varësi të mënyrës së përdorimit, kërkesat që ju mund të keni për kompjuterin tuaj ndryshojne. Një laptop mund të jetë më i leverdisshëm pasi ju mund ta merrni atë me vete edhe në punë apo shkollë. Ju mund ta përdorni atë, edhe në kohën e lirë për të parë një film apo për të komunikuar me miqtë dhe të afërmit.

 
Balfin Group