Blog

Super oferta në muajin e Dashurisë

 03.02.2022

Shkurti është muaji I Shën valentinit dhe si çdo vit sjell një atmosferë të ngrohtë të mbushur me ndjesi pozitive. Është një muaj ku festohet “dashuria” prandaj me shume dashuri kemi zgjedhur produkte interesante, me tipare të veçanta dhe sigurisht me çmime fantastike “për atë që do më shumë”.

Blog

Sony debuton me Vision-S SUV në CES 2022 si pjesë e divizionit të saj të ri të lëvizshmërisë!

 11.01.2022

Gjiganti i teknologjisë dëshiron të sjellë në jetë makinën e tij koncept. Dy vjet pas debutimit të konceptit sedan Vision-S, Sony thotë se po mendon seriozizht ndërtimin e makinave. Në CES 2022, kompania njoftoi një divizion të ri - Sony Mobility - si dhe një koncept të ri SUV elektrik, Vision-S 02.

Blog

Asus bëri një Zenbook që duket si një telefon i palosshëm

 11.01.2022

Ekrani masiv fleksibël 17 inç i Asus Zenbook 17 Fold mund të çiftohet me një tastierë ose të paloset në një laptop me ekran me prekje.

Blog

BMW ka bërë një makinë që ndryshon ngjyrat. Po. E vërtetë

 06.01.2022

Është dicka që do të prisnit ta shihnit në një film të James Bond, por BMW ka bërë një makinë që ndryshon ngjyrat që në fakt funksionon në jetën reale.

Blog

Microsoft Xbox mbush 20 vjeç

 17.11.2021

Para 20 vitesh, në 15 Nëntor të 2001, konsola për lojrat Xbox doli në treg për herë të parë në USA. Kjo ishte nje rrugë e re për kompaninë Microsoft e cila njihej dhe akoma njihet për prodhimin e software-ve më shumë se sa për pajisje hardware.

Blog

Trendi: Cilët janë televizorët që do të shohim në të ardhmen e afërt?

 02.11.2021

Konsumatorët do të kenë akses më të madh ndaj televizorëve 4K të cilët do të jenë më të lirë se më parë, do të ketë më shumë sete LCD me ndriçim të pasëm mini-LED, si dhe sete 8K nga një seri e gjerë brendesh.

Blog

Biskota për Halloween me mbushje çokollate

 29.10.2021

Atmosfera e Halloween ka filluar të ndihet shumë edhe në vendin tonë në vitet e fundit. Në çdo fund tetori kungulli dhe aksesorët e frikshëm dekorojnë shtëpitë tona dhe kthehen në një mënyrë argëtimi për fëmijë e të rritur.

Blog

Le t'i shtojmë ngjyrat vjeshtës me disa sugjerime filmash Pixar!

 15.10.2021

Le ti shtojmë ngjyrat vjeshtës me disa sugjerime filmash Pixar! Disa nga filmat që na kanë rrëmbyer zemrat, na kanë bërë të qajmë dhe të qeshim vijnë të klasifikuar për tw kaluar pak kohë bashkë më familjen këtë  fundjavë vjeshte. Përmes pers

 
Balfin Group