Blog

Me lavatriçet Bosch do bëni më shumë se të lani rroba!

 22.12.2020

Risitë në teknologji vijnë gjithmonë e më afër nevojave të njerëzve duke plotësuar edhe ato për të cilat ne nuk e mendonim që kishim nevojë.

Blog

A duhet të investoni në një tharëse rrobash për shtëpinë tuaj?

 10.12.2020

Të kesh një tharëse rrobash është një investim për shtëpinë tuaj, për të cilin duhet të mendoheni mirë duke vendosur në peshore avantazhet dhe disavantazhet që ajo ka.

Blog

Të lash me avull me lavatriçet LG. Zbuloni pse…

 02.12.2020

Më në fund erdhi koha për një eksperiencë totalisht të re dhe të përmirësuar të larjes së rrobave. LG prezanton teknologjinë Steam Wash, e pranishme në një gamë të gjerë lavatriçesh.

Blog

Lumea tani do të thotë lëkurë e butë dhe pa qime gjithmonë

 20.11.2020

Të kesh lëkurë të butë e të lëmuar në të gjithë trupin, për një kohë të gjatë është dëshira e çdo femre. Tani ju mund ta arrini këtë lehtësisht në shtëpinë tuaj me fotoepilatorin Lumea të Philips.

Blog

Ul faturën e ujit dhe të energjisë elektrike me një vendim të thjeshtë

 15.11.2020

A e dije se mund të kursesh 286KW energji elektrike dhe 19,430 litra ujë në një vit vetëm duke përdorur lavastoviljen?

Blog

Thithës Lagështire: Mos e quani lluks, por një nevojë!

 13.11.2020

Ka diçka këtu. Ngrohja globale ka shkaktuar rritje të temperaturave në glob dhe për pasojë është rritur edhe niveli i lagështirës në ajër dhe kudo. Përpos faktit që Shqipëria bën bjesë në mesdhe dhe një pjesë e mirë e saj laget nga disa dete dhe liqene e bëjnë vendin tonë një terrritor që e vuan lagështinë.

Blog

Tok tok, iPhone më i ri nga Apple erdhi

 11.11.2020

Nuk ka dyshim qe kompania Apple ka korrur nje sukses masiv me smartphonat iPhone trembëdhjetë vjet pasi modeli i parë hyri në dyqane. Edhe këtë vit kjo komapni prezantoi smartphone më të ri, i cili vjen me shume risi në teknologji.

Blog

Si të mbani pastër pllakat e qeramikës

 04.11.2020

Nga të gjitha pajisjet e kuzhinës, pllaka qeramike është padyshim më e lehtë për t'u pastruar. Sigurisht, kjo nuk do të thotë që ju nuk duhet të jeni të kujdesshëm se si kujdeseni për to. Për shembull, nëse nuk zgjidhni materialet e duhura ose nëse nuk ndërhyni direkt në lloje të caktuara të njollave, atëherë do të gërvishtni sipërfaqen e tyre prej qelqi-qeramike ose do të shkaktojë njolla të përhershme.

Blog

iPhone SE2: Ndihuni Specialë mes miqsh!

 27.10.2020

Smartphone-i dhe laptop-i janë dy pajisjet kryesore që studentët i përdorin çdo ditë, për të studiuar, komunikuar me njëri-tjetrin apo edhe për t’u argëtuar.

Blog

Thithësi i lagështirës që ju duhet!

 21.10.2020

Thithësi i lagështirës është një zgjidhje e thjeshtë dhe ekonomike për trajtimin e lagështisë në shtëpinë apo ambjentet ku shpenzoni kohën tuaj.

 
Balfin Group