Lajm

Teknologjia e fundit e Dyson

 16.05.2023

Në vitin 2016, Dyson bëri një kthesë të papritur në fushën e kujdesit të flokëve. Tharësja e flokëve Supersonike mund të mos kishte një lançim të dukshëm për një markë të njohur për pastrimin dhe teknologjinë e shtëpisë, por çdo dyshues iu provua shpejt gabimi: makina e fuqishme me motor dhe pa furçë ringjalli arenën e fjetur të stilimit të flokëve dhe tani është një element kryesor në të dy sallone dhe shtëpi në mbarë botën.

Lajm

Tefal

 28.03.2023

Shoqerojeni diten tuaj me gatime te shendetshme, te shpejta dhe te shijshme. 12 funksione për të bërë lehtësisht vaktet tuaja të përditshme me Multicook Pro: oriz/drithëra, rizoto, ringrohje, ushqim për fëmijë, zierje, avull/supë, kos, pjekje/ëmbëlsirë, kore/skuqur, mbajeni ngrohtë, koha e gatimit e rregullueshme dhe fillimi me vonesë. ërgatitni me lehtësi me Pain & Delices multifunksionale dhe kompakte bukë, pica, qull, drithëra, kos dhe shumë më tepër falë 20 programeve të saj automatike!

Lajm

Kärcher

 27.03.2023

Kärcher është një lider global në pronësi të familjes në teknologjinë e pastrimit. Zbuloni gamën e rondele me presion cilësor, pastrues me avull, vakse dritaresh dhe më shumë.

Lajm

SMART HOMES

 24.03.2023

Një shtëpi inteligjente lidh pajisjet tuaja dhe automatizon detyrat me një sistem shtëpie inteligjente të telekomanduar. Mësoni më shumë se si funksionojnë pajisjet inteligjente.

Lajm

Pastrues ajri

 13.03.2023

Pastruesit e ajrit janë pajisje të thjeshta - pak më shumë se një ventilator dhe një filtër - por i shkëlqyer qe mund të përmirësojë jetën tuaj duke reduktuar alergjenët në ajër si pjalmi dhe sporet e mykut dhe kapjen e baktereve, viruseve dhe tymit nga zjarret dhe burime të tjera.

Lajm

Apple lançon iOS 16!

 10.09.2022

Ky sistemi i ri operativ është në kohën e duhur për t'u prezantuar së bashku me iPhone-ët më të fundit të Apple, iPhone 14, Pro dhe Pro Max, të cilët do të jenë të disponueshëm për para-porosi më 16 shtator në çdo dyqan te Neptun.

Blog

Munde vapën me oferta të gjelbra!

 06.07.2022

Në këto ditë të nxehta vere, mendimi I vetëm është si të mundim vapën dhe të qëndrojmë të freskët dhe në rehati të plotë në shtëpitë tona. Me këtë qëllim në mendje, fushata e Korrikut në Neptun sjell për konsumatorët oferta të gjelbra. Kështu produktet më të kërkuara të sezonit si kondicionerët, ventilatorët, pajisjet ftohëse, frigoriferët etj, vijnë me oferta dhe çmime shumë konkuruese.

News

Benefitet e çiklizmit për një shëndet të mirë fizik dhe psikologjik

 22.06.2022

Përgjigja është pak më e ndërlikuar nga sa mund të mendoni. Një baron gjerman i quajtur Karl von Drais bëri zhvillimin e parë të madh kur krijoi një konstruksion me dy rrota në vitin 1817. I njohur me shumë emra, duke përfshirë "velocipede", "hobby-horse" apo "makinë drejtimi", kjo shpikje e hershme ka bërë që Drais të njihet gjerësisht si babai i biçikletës. Por biçikleta siç e njohim sot evoluoi në shekullin e 19-të falë punës së disa shpikësve të ndryshëm.

News

ELICA

 22.06.2022

E keni menduar ndonjëherë se zgjedhja e aspiratorit të duhur mund të jetë ndër zgjedhjet më të vështira nga të gjitha pajisjet elektroshtëpiake? Është pikërisht ky produkt që kërkon një kujdes shumë të veçantë pasi duhet të plotësojë disa kritere. Duhet të ndriçojë tavolinën e punës dhe të çlirojë kuzhinën nga aromat e gatimit, avujt, yndyrat dhe mbi të gjitha mund të jetë një element dizajni.

News

SI MUND TË KURSESH PARA DUKE ZGJEDHUR OPSIONET E DUHURA NË TELEKOMANDËN E KONDICIONERIT

 25.05.2022

Pajisja jonë e preferuar gjatë muajve të verës është padyshim kondicioneri. Pak nga pak temperaturat po rriten dhe kerkesa per kondicioner rritet, e bashkë me të edhe meraku ynë për rritjen e faturës së energjisë elektrike. Në mënyrë që ta shfrytëzoni sic duhet kondicionerin tuaj, po ju tregojmë më poshtë disa këshilla që të arrini freskinë që doni në stinën e verës me konsumin më të ulët të energjisë.

 
Balfin Group