Blog

Erdhi Pranvera… koha për aventura!

 23.04.2021

Ajo që filloi si modë disa vjet më parë, tani është bërë mënyra më e përshtatshme dhe ekologjike për të lëvizur nëpër qytet. Tani, në fakt, kur na pushton pranvera tamam, patinat elektrike dhe skuterat elektrikë bëhen edhe më të nevojshëm për udhëtimet apo shëtitjet tona të përditshme.

Blog

Frigoriferi LG me teknologji LinearCooling

 26.03.2021

Nëse kthejmë shikimin pas, njerëzit kanë përdorur mënyra primitive për ruajtjen e ushqimeve, përshembull duke mbledhur akull apo dëborë ose duke përdorur shpellat apo guvat nëntokësore. Kinezët prisnin akull në copa të mëdha ndërsa Grekët bënin topa dëbore që i zbrisnin që nga mali për të ruajtur jetëgjatësinë e produkteve.

Blog

Ja tek janë…Hajde! të zbulojmë së bashku televizorët me tiparet më të veçanta në botë

 24.02.2021

Ky është modeli që e dallon LG. Ju prezantojmë televizorin që zhduket.  Ai rrotullohet në një kuti si të ishte një tub letre. Prototipi i këtij televizori me madhësi 65”, u prezantua për herë të parë në 2016 dhe tashmë është në treg me ekran 8K me 120HZ...

Blog

Guida jonë për dhuratën tuaj perfekte

 10.02.2021

Të dhurosh diçka nga zemra? Si çdo Shën Valentin kjo mund të kthehet në një mision të vështirë sepse cila është ajo dhuratë që është po aq unike dhe e veçantë sa dashuria juaj e në të njëjtën kohë mjafueshëm praktike që të përdoret çdo ditë.

Blog

LG sjell risi për ushqime të freskëta gjithmonë

 05.02.2021

LG është e njohur në tregun e pajisjeve elektronike për produkte me cilësi të shkëlqyer dhe për më tepër në vitet e fundit, me prezantimin e disa nga pajisjeve elektroshtëpiake vërtetë emblematike.

Blog

Një guidë për të gjetur laptopin e duhur për ju

 27.01.2021

Në varësi të mënyrës së përdorimit, kërkesat që ju mund të keni për kompjuterin tuaj ndryshojne. Një laptop mund të jetë më i leverdisshëm pasi ju mund ta merrni atë me vete edhe në punë apo shkollë. Ju mund ta përdorni atë, edhe në kohën e lirë për të parë një film apo për të komunikuar me miqtë dhe të afërmit.

Blog

Seria e re e Samsung Galaxy S21: eksperiencë e pakrahasueshme me smartphone-in tuaj

 27.01.2021

Më shpejtë se çdo vit tjetër eventi i prezantimit të Serisë së re të smartphonëve Galaxy Samsung u mbajt në datën 14 Janar. Ashtu si edhe vitin e kaluar seria përmban 3 modele: Galaxy S21, Galaxy S21+ dhe Galaxy S21 Ultra, me tipare të reja për t’i ofruar konsumatorit një eksperiencë të pakrahasueshme. Le t’i shikojmë me detaje më poshtë.

Blog

Prezantohen në CES risitë teknologjike për vitin 2021

 14.01.2021

CES (consumer electronics show), skena globale për inovacionin ka mirëpritur kompani dhe marka të shumta nga e gjithë bota në datat 11-14 Janar.

Blog

Mblidhni të gjithë natyrën në një gotë dhe Jeto më mirë çdo ditë

 08.01.2021

Frutat dhe perimet janë shumë të shëndetshme pasi janë të pasura me antioksidantë. Këto janë substanca që ulin inflamacionin në trupin e njeriut dhe ngadalësojnë plakjen e qelizave.

 
Balfin Group