Blog

Lavatriçe LG? Ja çfarë duhet të dini para se të zgjidhni atë që bën për ju

 11.06.2021

Lavatriçja është një nga ato elektroshtëpiake që nuk ndërrohet shpesh, kështu që nga ajo që keni blerë para disa vitesh dhe ato që gjen tani në treg, shumë gjëra kanë ndryshuar.

Lajm

Ndryshojnë emërtimet e klasit të energjisë për pajisjet elektronike. Ja se si është klasifikimi i ri prej Marsit 2021

 08.06.2021

Prej Marsit 2021 kanë hyrë në fuqi etiketat e reja për klasin e energjisë të cilat do mundësojnë që konsumatorët europianë të kuptojnë më mirë pajisjet e tyre përsa i përket energjisë që ato konsumojnë.

Blog

Si mund ta përdorni blenderin tuaj të dorës Bosch për receta të shijshme dhe të shpejta

 03.06.2021

Ju mbase e keni tashmë një blender në shtëpi dhe po mendoni se pse duhet të merrni dhe një blender dore. Është shumë e thjeshtë: sepse është efikas, zë shumë pak vend dhe ju mund ta përdorni atë në enën ku po gatuani, pa patur nevojë të transferoni përbërësit nga ena për në blender. Dhe sigurisht që pastrohet shumë lehtë.

Lajm

Neptun prezanton Barner, syzet për të rritur dhe fëmijë që mbrojnë shëndetin e syve tuaj

 31.05.2021

"Ekspozimi ynë ndaj dritës blu është duke u rritur me ritme eskponenciale për shkak të tranzicionit drejt një jete digjitale” thotë Dr. David Friess, konsulent kërkimor në universitetin e Filadelifias. “Sytë tanë nuk janë ndërtuar për të lexuar në mënyrë digjitale”.

Blog

Ndize lojën me televizorët OLED nga LG

 25.05.2021

Futbolli, ky sport kaq i dashur për miliona njerëz në të gjithë botën së shpejti do të na sjellë emocionet e kampionatit Europian. Edhe pse nuk do të mund të jeni në stadium, përjetimet mund të jenë njësoj të forta, nëse do të zgjidhni ekranin e duhur. Ja pse ne në Neptun ju rekomandojmë televizorët OLED të LG:

Blog

Pastroni dhe higjenizoni enët #LikeABosch, dhe përfitoni nga oferta 20% ulje për lavastoviljet

 20.05.2021

Dreka mbaroi… Tani është koha e pastrimit, dhe për këtë lavastoviljet janë opsioni më i mirë, më i lehtë dhe më i shpejtë. Po pse larja me lavastovilje është zgjedhje më e mirë se larja tradicionale...

Blog

A keni dëgjuar për sindromën e "Computer Vision"? Ja çfarë është!

 19.05.2021

Ky shqetësim të cilin mund ta keni dëgjuar ndryshe edhe si sforcim digjital të syrit, përshkruan probleme te ndyshme që lidhen me syrin dhe shikimin qe vijnë si rezultat i ekspozimit për një kohë të gjatë ndaj komjuterit, tabletit, apo celularëve.

Blog

Ajër i pastër brenda shtëpisë? Ja se si mund ta keni

 12.05.2021

Si mund të largoni alergjenët brenda ambjenteve të mbyllura? "Shumica e gjërave që shkaktojnë probleme nuk kanë aromë" thotë Dr. Nicholas BuSaba, profesor i asociuar ne Universitetin e Mjekësisë në Harvard. “Kjo do të thotë që...

Blog

LG OLED "EVO"

 26.04.2021

LG Electronics (LG) vendos edhe njëherë standartin në industrinë e TV, me serinë më të re dhe më të veçantë të modeleve të televizorëve premium deri më sot. Modelet e reja që përfshijnë OLED, QNED, MiniLED dhe NanoCell, vijnë të përmirësuara si jashtë ashtu edhe brenda, me teknologji dhe tipare...

Blog

Investo në shëndetin tënd. Elemino dëmet nga ajri i ndotur në ambjentet ku jeton apo punon!

 26.04.2021

Ndotja më e madhe e ajrit është rezultat i aktiviteteve prodhuese dhe përdorimit të formave të ndryshme të energjisë. Kështu djegia e lëndëve fosile çliron në ajër gazra të dëmshëm dhe kimikate. Efekti që shkaktohet është një rreth vicioz ku kjo ndotje jo vetëm ndikon në ndryshimin e klimës por nga ana tjetër edhe ndryshimi i klimës përkeqëson ndotjen.

Blog

Erdhi Pranvera… koha për aventura!

 23.04.2021

Ajo që filloi si modë disa vjet më parë, tani është bërë mënyra më e përshtatshme dhe ekologjike për të lëvizur nëpër qytet. Tani, në fakt, kur na pushton pranvera tamam, patinat elektrike dhe skuterat elektrikë bëhen edhe më të nevojshëm për udhëtimet apo shëtitjet tona të përditshme.

Lajm

Më në fund, një fshesë me korent pa kordon me fuqi maksimale thithje

 08.04.2021

Motori digjital Dyson V10 është motori më i avancuar i Dyson i cili kryen 2000 xhiro/sekondë duke e bërë motorin më të shpejtë ndonjëherë. Nëse e krahasojmë me motorin e gjeneratës së parë V2 raporti peshë/fuqi i motorit V10 është rritur me 3 herë.

Lajm

E shpejtë, e saktë dhe inteligjente. Ju prezantojmë tharësen e flokëve Dyson Supersonic™

 07.04.2021

Tharësja e flokëve Dyson Supersonic™ me ajër të shpejtë por të përqendruar, është ndërtuar për një balancim më të mirë, ka shumë më pak zhurmë se tharëset e tjera dhe kontrollon në mënyrë inteligjente temperaturën duke mbrojtur flokun nga dëmtimi.

Blog

Frigoriferi LG me teknologji LinearCooling

 26.03.2021

Nëse kthejmë shikimin pas, njerëzit kanë përdorur mënyra primitive për ruajtjen e ushqimeve, përshembull duke mbledhur akull apo dëborë ose duke përdorur shpellat apo guvat nëntokësore. Kinezët prisnin akull në copa të mëdha ndërsa Grekët bënin topa dëbore që i zbrisnin që nga mali për të ruajtur jetëgjatësinë e produkteve.

Blog

Ja tek janë…Hajde! të zbulojmë së bashku televizorët me tiparet më të veçanta në botë

 24.02.2021

Ky është modeli që e dallon LG. Ju prezantojmë televizorin që zhduket.  Ai rrotullohet në një kuti si të ishte një tub letre. Prototipi i këtij televizori me madhësi 65”, u prezantua për herë të parë në 2016 dhe tashmë është në treg me ekran 8K me 120HZ...

Lajm

Neptun dhe roli i saj në komunitet

 08.02.2021

Neptun sh.p.k, pjesë e Grupit Balfin, është e pranishme në tregun shqiptar prej më shumë se një çerek shekulli. Neptun është pjesë e ekonomisë shqiptare dhe i jep një vëmendje të veçantë të rinjve.

Lajm

Zbuloni aplikacionin më të ri të NEPTUN në App Store dhe Play Store - Shkarkojeni në smartphone-in tuaj!

 18.11.2020

Neptun Albania, vjen me një aplikacion mobile për të gjithë ju! Nga sot ju do keni mundësi të shikoni ofertat, produktet për të cilët jeni të interesuar dhe të blini produktet tuaja vetëm me një klikim direkte nga smartphoni juaj!

News

Rroba të lara dhe të thara vetëm me një pajisje

 11.09.2020

Nuk ka kaluar shumë prej kohës kur rrobat laheshin me dorë. Një proces padyshim i lodhshëm dhe që kërkonte shumë kohë dhe mundim. Prodhimi i lavatriçeve ishte një ndihmë vërtetë e madhe sidomos për gratë dhe ishin me fat ato që patën mundësi ti merrnin në shtëpitë e tyre pasi edhe sasitë ishin të kufizuara.

Lajm

CFARE I LIDH SE BASHKU SHENDETIN, KOHEN DHE KOMODITETIN?!

 21.04.2020

Kujdesi personal dhe veshja çdo ditë është një ndër shqetësimet tona të përditshme dhe merr shumë kohë. Cfarë do veshim sot? A i kemi rrobat e lara e të hekurosura? Si rëndom ne ditët e sotme në ndihmë na vjen teknologjia me produkte që na lehtësojnë jetën. Tharësja e rrobave është një prej këtyre produkteve e cila na kursen kohë, ndihmon për një shëndet të mirë dhe siguron të kemi veshjen e preferuar në cdo kohë.

 
Balfin Group