Lajm

Neptun përuron dyqanin më të ri në Tiranë!

 22.11.2021

Banorët në lagjen Don Bosko në Tiranë do ta kenë tashmë më të lehtë për të bërë blerjet e tyre të pajisjeve elektronike dhe atyre elektroshtëpiake. Kjo sepse Neptun mbërriti afër tyre me një dyqan të ri i cili u hap këtë të Shtunë në datën 20 Nëntor.

Lajm

Neptun hedh hapin në vitin 2022 me investime të rëndësishme në logjistikë

 18.11.2021

Rritja e blerjeve online, zgjerimi i rrjetit të dyqaneve si dhe rritja organike e shitjeve kërkojnë një përgjigje të shpejtë për të përmbushur dhe tejkaluar pritshmëritë e klientëve tanë. Për këtë arsye do ta fillojmë vitin e ri 2022 me investime të rëndësishme në proceset logjistike.

Blog

Microsoft Xbox mbush 20 vjeç

 17.11.2021

Para 20 vitesh, në 15 Nëntor të 2001, konsola për lojrat Xbox doli në treg për herë të parë në USA. Kjo ishte nje rrugë e re për kompaninë Microsoft e cila njihej dhe akoma njihet për prodhimin e software-ve më shumë se sa për pajisje hardware.

Blog

Trendi: Cilët janë televizorët që do të shohim në të ardhmen e afërt?

 02.11.2021

Konsumatorët do të kenë akses më të madh ndaj televizorëve 4K të cilët do të jenë më të lirë se më parë, do të ketë më shumë sete LCD me ndriçim të pasëm mini-LED, si dhe sete 8K nga një seri e gjerë brendesh.

Blog

Biskota për Halloween me mbushje çokollate

 29.10.2021

Atmosfera e Halloween ka filluar të ndihet shumë edhe në vendin tonë në vitet e fundit. Në çdo fund tetori kungulli dhe aksesorët e frikshëm dekorojnë shtëpitë tona dhe kthehen në një mënyrë argëtimi për fëmijë e të rritur.

Lajm

Neptun shton emrin e tij pranë atij të Tiranës, klubit historik të basketbollit për meshkuj!

 25.10.2021

Neptun vazhdon të tregojë angazhimin ndaj komunitetit, sportit dhe sportit të basketbollit në veçanti duke u bërë sponsor gjeneral i skuadrës së basketbollit për meshkuj të Tiranës.

Lajm

Nëse doni më të mirën, hidhini një sy MacBook Pro më të ri të Apple

 21.10.2021

MacBook Pro po ndryshon lojën me M1 Pro dhe M1 Max duke dhënë performancë të jashtëzakonshme dhe jetëgjatësi të baterisë si dhe përmban ekranin më të mirë të notebook-ëve në botë.

Blog

Le t'i shtojmë ngjyrat vjeshtës me disa sugjerime filmash Pixar!

 15.10.2021

Le ti shtojmë ngjyrat vjeshtës me disa sugjerime filmash Pixar! Disa nga filmat që na kanë rrëmbyer zemrat, na kanë bërë të qajmë dhe të qeshim vijnë të klasifikuar për tw kaluar pak kohë bashkë më familjen këtë  fundjavë vjeshte. Përmes pers

Blog

Ju tashmë i keni hasur: 5 mitet që qarkullojnë për larjen dhe tharjen e rrobave

 28.09.2021

Para 10 viteve askush nuk e mendonte se teknologjia e lavatriçeve dhe tharëseve do të përmirësohej aq shumë sa do të revolucionarizonte kujdesin ndaj veshjeve dhe rrobave të të gjithë shtëpisë.

Blog

6 arsye për të blerë një fshesë me avull

 27.09.2021

Fshesat me avull pastrojnë dhe dizinfektojnë duke shfrytëzuar fuqinë e avullit. Kjo do të thotë që edhe bakteret dhe grimcat më të vogla të pluhurit eleminohen pa nevojën e detergjentëve të ndryshëm që kanë përbërje kimike.

Blog

Check Lista me mjetet thelbësore të shkollës që çdo nxënës duhet të ketë kur kthehet në shkollë

 14.09.2021

Ky vit i ri shkollor po nis pak më ndryshe se këto  2 vitet e fundit. Po i rikthehemi një normaliteti të ri dhe mënyra më e mirë për të qënë të pregatitur është organizimi. Pavarësisht nëse keni një fëmijë që po shkon në shkollën fillore, jeni duke filluar shkollën...

Blog

Zgjedhje të shumta e inovative për të gjithë shqiptarët

 07.09.2021

Çdo dyqan Neptun është si një panair i vërtetë i produkteve elektronike, ku konsumatorët mund të gjejnë, krahasojnë dhe provojnë nga gama e gjerë e produkteve nga markat më të njohura ndërkombëtare, si dhe i mundëson atyre që të zbulojnë risitë më të fundit teknologjike.

Blog

Përshëndetje Shtator

 02.09.2021

Me hapjen e shkollave, bie edhe zilja që shënon përfundimin e pushimeve verore dhe jeta i rikthehet ritmeve normale, pavarsisht se koha vazhdon të jetë e ngrohtë. Megjithatë nëse do ti referohemi vjeshtës...

Blog

Pajisje elektroshtëpiake Bosch me teknologji të gjelbër

 26.08.2021

Rreth 40% e patentave të Bosch lidhen me mbrojtjen e mjedisit dhe përdorimin e kudesshëm të burimeve. Sot pajisjet Bosch janë ndër më eficentet dhe ekonomiket në botë. Kjo gjë është e mirë jo vetëm për mjedisin por edhe për kuletën tuaj.

Blog

Përqafo lehtësisht bukurinë nën kujdesin inteligjent të Rowenta

 18.08.2021

Të kesh një pamje të bukur ka rëndësi në shumë situata. Nëse dukesh mirë, ndihesh mirë. Nuk ka njeri që nuk dëshiron të ketë një pamje të bukur dhe të kuruar, pasi pamja fizike ndikon edhe personalitetin e gjithësecilit.

Blog

GALAXY UNPACKED, Eventi

 16.08.2021

Javën që shkoi, Samsung prezantoi produktet e gjeneratës së re, në një event që zgjati më shumë se dy orë. Pak para fillimit të eventit kompania lajmëroi edhe për procesorin e ri Exynos W920...

Blog

Pse të zgjidhni Liebherr

 27.07.2021

Nëse po mendoni të blini një frigorifer, ja disa arsye të mira pse ai duhet të jetë Liebherr që mund t’ju ndihmojnë në zgjedhjen tuaj Nëse tashmë jeni të sigurt që frigoriferi juaj duhet ëtë jetë Liebherr atëherë po bëni zgjedhjen e duhur dhe më të sigurtë në shumë aspekte.

Blog

A e keni menduar se cila është temperatura ideale e frigoriferit tuaj?

 16.07.2021

Përsa i përket sigurisë së ushqimit, nga studimet që janë bërë në Europë, është konstatuar se pjesa më e madhe e rasteve të helmimit nga ushqimi vjen si pasojë e ruajtjes së keqe të tij brenda në shtëpi.

Blog

Frutat e verës

 16.07.2021

Ato janë plot ngjyra, të ëmbla dhe me lëng. Janë ideale për të mundur vapën dhe plot me vlera ushqyese. Ju cilin preferoni më shumë?

Blog

Zbuloni recetat më të shijshme të stinës së verës në muajin e TEFAL

 06.07.2021

Gjatë verës kemi nevojë të konsumojmë ushqime të lehta, por që na japin të gjithë energjinë që na duhet për të përballuar ditën. Mos ngurroni të eksperimentoni në kuzhinë dhe të krijoni pjata të bukura dhe të shijshme si ato të restorantit.

 
Balfin Group