Lajm

Apple lançon iOS 16!

 10.09.2022

Ky sistemi i ri operativ është në kohën e duhur për t'u prezantuar së bashku me iPhone-ët më të fundit të Apple, iPhone 14, Pro dhe Pro Max, të cilët do të jenë të disponueshëm për para-porosi më 16 shtator në çdo dyqan te Neptun.

Blog

Munde vapën me oferta të gjelbra!

 06.07.2022

Në këto ditë të nxehta vere, mendimi I vetëm është si të mundim vapën dhe të qëndrojmë të freskët dhe në rehati të plotë në shtëpitë tona. Me këtë qëllim në mendje, fushata e Korrikut në Neptun sjell për konsumatorët oferta të gjelbra. Kështu produktet më të kërkuara të sezonit si kondicionerët, ventilatorët, pajisjet ftohëse, frigoriferët etj, vijnë me oferta dhe çmime shumë konkuruese.

News

Benefitet e çiklizmit për një shëndet të mirë fizik dhe psikologjik

 22.06.2022

Përgjigja është pak më e ndërlikuar nga sa mund të mendoni. Një baron gjerman i quajtur Karl von Drais bëri zhvillimin e parë të madh kur krijoi një konstruksion me dy rrota në vitin 1817. I njohur me shumë emra, duke përfshirë "velocipede", "hobby-horse" apo "makinë drejtimi", kjo shpikje e hershme ka bërë që Drais të njihet gjerësisht si babai i biçikletës. Por biçikleta siç e njohim sot evoluoi në shekullin e 19-të falë punës së disa shpikësve të ndryshëm.

News

ELICA

 22.06.2022

E keni menduar ndonjëherë se zgjedhja e aspiratorit të duhur mund të jetë ndër zgjedhjet më të vështira nga të gjitha pajisjet elektroshtëpiake? Është pikërisht ky produkt që kërkon një kujdes shumë të veçantë pasi duhet të plotësojë disa kritere. Duhet të ndriçojë tavolinën e punës dhe të çlirojë kuzhinën nga aromat e gatimit, avujt, yndyrat dhe mbi të gjitha mund të jetë një element dizajni.

News

SI MUND TË KURSESH PARA DUKE ZGJEDHUR OPSIONET E DUHURA NË TELEKOMANDËN E KONDICIONERIT

 25.05.2022

Pajisja jonë e preferuar gjatë muajve të verës është padyshim kondicioneri. Pak nga pak temperaturat po rriten dhe kerkesa per kondicioner rritet, e bashkë me të edhe meraku ynë për rritjen e faturës së energjisë elektrike. Në mënyrë që ta shfrytëzoni sic duhet kondicionerin tuaj, po ju tregojmë më poshtë disa këshilla që të arrini freskinë që doni në stinën e verës me konsumin më të ulët të energjisë.

Blog

MOBILE WORLD CONGRESS 2022

 04.03.2022

Mobile World Congress apo thjesht MWC është një ndër eventet më të mëdha të teknologjisë në botë. Ky event mbahet çdo vit në muajin Shkurt në Barcelonë. Ndryshe nga eventet e tjera të mëdha siç janë CES në Las Vegas apo IFA në Berlin, MWC është veçanërisht i dedikuar për inovacionet në fushën e mobile.

Blog

Keni një lavastovilje të re? Përgatiteni siç duhet

 01.03.2022

Lavastovilja dikur ishte një lluks. Megjithatë, sot ajo është bërë një pajisje thelbësore për një familje, pasi redukton punët e kuzhinës dhe ndihmon në kursimin e ujit dhe energjisë. Pra, nëse keni vendosur të merrni një ndihmës të vlefshëm në kuzhinën tuaj, lexoni më poshtë disa këshilla të thjeshta që do t'ju ndihmojnë të përgatisni siç duhet lavastoviljen tuaj.

Blog

RADIO. Vlerë që reziston në kohë

 18.02.2022

Një radio, në kuptimin teknik të fjalës, është një pajisje që vepron si marrës. Kjo do të thotë, që kjo pajisje merr sinjalet e transmetimtimit përmes një antene dhe i shndërron ato në zë përmes altoparlantit.

 
Balfin Group